Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak nawilżyć skórę głowy? Sprawdź nasze sposoby!

O ile większość z nas od razu zauważa przesuszenie skóry na twarzy, dłoniach czy stopach, o tyle niestety rzadko kiedy zwracamy uwagę na przesuszoną skórę głowy. Tymczasem jej niedostateczne nawilżenie może dawać dość nieprzyjemne objawy, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Dlatego ważne jest systematyczne nawilżanie skóry głowy – pomogą w tym profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, np. mezoterapia iniekcyjna Dr Cyj oraz zabieg z czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CGF.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak nawilżyć skórę głowy domowymi metodami,
  • jakie zabiegi medycyny estetycznej pozwolą na nawilżenie skóry głowy.

Za przesuszenie skóry głowy może być odpowiedzialnych wiele czynników. Czasami bywa ono spowodowane nieprawidłową pielęgnacją skóry głowy – stosowaniem szamponów i odżywek zawierających sztuczne barwniki, aromaty i konserwanty, częste farbowanie włosów, używanie produktów do stylizacji, jak również częste suszenie, prostowanie czy stosowanie lokówki.

Sucha skóra głowy może być efektem zaburzeń hormonalnych, przyjmowania niektórych leków, a także chorób ogólnoustrojowych, np. cukrzycy, chorób nerek i wątroby, alergii albo łojotokowego zapalenia skóry. Na kondycję skóry głowy może wpływać nawet stosowana dieta – niedobór niektórych witamin i minerałów oraz picie zbyt małej ilości wody.

Przesuszona skóra głowy może się objawiać na różne sposoby – niekiedy są to tylko pieczenie i swędzenie, czasem pojawia się także łuszczenie się skóry głowy, w pierwszej chwili mogące przypominać łupież.

Jak nawilżyć skórę głowy – domowe sposoby

Nawilżanie skóry głowy można zacząć od prostych sposobów związanych z codzienną pielęgnacją i stylem życia:

  • Zrezygnuj z szamponów o ciężkiej konsystencji, zawierających konserwanty, sztuczne aromaty, parabeny oraz alkohol.
  • Sięgaj po kosmetyki o możliwie naturalnym składzie, z wyciągami roślinnymi, np. rumiankiem albo aloesem.
  • Ogranicz farbowanie włosów oraz zmień nawyki – susz, prostuj i zakręcaj włosy jak najrzadziej, staraj się do tego używać jak najniższej temperatury.
  • Latem chroń skórę głowy przed działaniem słońca, np. nosząc kapelusz albo czapkę z daszkiem. Zimą ciepła czapka ochroni skórę przed niekorzystnym wpływem wiatru i mrozu.
  • Zdrowo się odżywiaj. Dieta bogata we wszystkie składniki odżywcze, mikroelementy i witaminy jest niezbędna do utrzymania prawidłowej kondycji całej skóry, także skóry głowy.
  • Pij co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie – dzięki temu nawilżysz skórę głowy od środka.

Jak nawilżyć skórę głowy? Pomogą zabiegi medycyny estetycznej

suchą skóry głowy pomogą się uporać również zabiegi medycyny estetycznej, które wykonywane są w klinice ESTELL w Warszawie:

  • Mezoterapia iniekcyjna Dr Cyj

W celu nawilżenia skóry głowy, odżywienia jej i zregenerowania osłabionych mieszków włosowych wykonuje się mezoterapię iniekcyjną Dr Cyj. Jest to pierwszy preparat peptydowy pochodzenia niezwierzęcego, który jest wykorzystywany w terapii problemów z włosami i skórą głowy. W jego składzie można znaleźć siedem unikalnych peptydów oraz kwas hialuronowy o silnym działaniu nawilżającym. Podany w skórę głowy w formie iniekcji pobudza krążenie krwi, rewitalizuje mieszki włosowe, pobudza porost włosów oraz pielęgnuje skórę głowy.  Kompletny program zabiegowy obejmuje cykl 4 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie.

  • Zabieg z czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CGF

W klinice ESTELL w Warszawie wykonywana jest także mezoterapia preparatem z czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CGF. Jest to preparat pozyskiwany bezpośrednio z krwi pacjenta, a następnie podawany w skórę głowy w formie mezoterapii lub kaniulą – dla jak największego komfortu pacjenta wcześniej może zostać użyty krem znieczulający. Zabieg pozwala na nawilżenie i regenerację skóry głowy oraz pobudzenie do pracy mieszków włosowych. Najlepiej przeprowadzić go w serii trzech zabiegów w odstępach trzech tygodni.