Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

Makijaż permanentny pozwala na zmianę wyglądu zewnętrznego i jednocześnie na poprawę samooczucia. Jest wskazany szczególnie u osób, które na co dzień wykonują makijaż. Warto jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do makijażu permanentnego, których nie można bagatelizować.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest specjalistycznym zbiegiem kosmetycznym, który polega na wprowadzeniu płytko pod skórę pigmentów (na głębokość ok. 0,3-0,5 mm). Dzięki temu barwnik daje efekt trwały przez około 2 lata – barwnik jest wprowadzany płyciej niż w przypadku tradycyjnego makijażu. Makijaż permanentny wykonywany jets bardzo cienką igłą w znieczuleniu miejscowym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać o tym, że ma istnieją przeciwwskazania do makijażu permanentnego, ponieważ jest to zabieg inwazyjny. W przypaku występowania przeciwwskazań należy wykonać makijaż w późniejszym terminie lub nawet calkowicie z niego zrezygnować.

Kiedy nie powinno się wykonywać makijażu permanentnego?

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego to czynniki, które musi brać pod uwagę kosmetyczna wykonująca zabieg. Mogą one wpływać nie tylko na uzyskany efekt makijażu, ale również na stan zdrowia osoby decydującej się na zabieg upiększający.

– Wykonanie makijażu permanentnego musi zostać przeniesione na późniejszy termin, jeśli klientka jest w trakcie infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Nawet katar czy aktywna opryszczka mogą okazać się przyczyną odroczenia zabiegu.

– Przeciwwskazania do makijażu permanentnego to również ciąża i okres laktacji. Nie jest do końca pewnym, jaki wpływ na dziecko mają barwniki czy środki znieczulające wykorzystywane podczas zabiegu.

– Cukrzyca sprawia, że rany dłużej się goją, dlatego też makijaż permanentny osoby chorującej może być wykonany po konsultacji z lekarzem.

– Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również choroba nowotworowa. Możliwe jest wykonanie np. makijażu brwi w celach poprawy wyglądu osoby chorej, jednak wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Zabiegu nie można wykonać kiedy poziom leukocytów jest niski, a więc np. tuż po chemioterapii.

Jak przygotować się do zabiegu?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który jest inwazyjny i wymaga odpowiedniego przygotowania się. W niektórych przypadkach konieczna jest konsultacja z lekarzem. Przed zabiegiem nie powinno się opalać, co powoduje zmianę naturalnego kolorytu skóry, do której przecież dobiera się barwniki. W dniu zabiegu nie wolno stosować leków rozrzedzających krew, a przez ostatni tydzień przed zabiegiem powinno się unikać depilacji, epilacji, korzystania z lasera. Przed umówieniem się na wykonanie makijażu permanentnego warto zorientować się, w jaki sposób należy przeprowadzić przygotowania do zabiegu. Takich informacji z pewnością udzieli gabinet kosmetyczny.