Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co to są transportery taśmowe przemysłowe?

Służą do transportu materiałów, półproduktów oraz gotowych produktów i są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Transportery taśmowe przemysłowe, bo o nich mowa, charakteryzują się dużym zróżnicowaniem. Czym właściwie są? Jak są zbudowane?

Transportery taśmowe przemysłowe – co to? Główne elementy konstrukcyjne

Transportery taśmowe przemysłowe to urządzenia służące do przemieszczania różnorakich ładunków w poziomie lub pod kątem (np. 30/45 stopni). Można nimi transportować zarówno lekkie i niewielkie produkty drobnicowe, jak i ciężkie ładunki (np. materiały sypkie). Pozwalają one zautomatyzować procesy produkcyjne, a tym samym zwiększyć ich efektywność i obniżyć koszt. Jak wyglądają i z czego są zbudowane?

Elementem charakterystycznym każdego transportera przemysłowego jest taśma transportowa. Najczęściej wykonuje się ją z PVC, poliuretanu, gumy, kauczuku, silikonu lub filcu. Jest ona dostępna w różnych grubościach i może mieć odmienne struktury wierzchnie (np. gładką, antypoślizgową czy też gripp). Dodatkowo może być wyposażona w zbieraki, falbany lub inny osprzęt. Pozwala to dopasować ją do specyfiki transportowanych ładunków.

Taśma transportowa porusza się po specjalnym blacie wykonanym z polietylenu lub stali i jest przymocowana do specjalnej konstrukcji nośnej, która odpowiada za stabilność urządzenia. Konstrukcja nośna jest najczęściej wykonana z profili aluminiowych, stali kwasoodpornej lub ze zwykłej stali malowanej proszkowo.

Transportery taśmowe przemysłowe składają się również z rolki napędowej lub elektrobębna, rolki zwrotnej i układu napinającego. Funkcję napędu pełni zaś silnik elektryczny z przekładnią lub elektrobęben.

Transportery taśmowe przemysłowe to urządzenia, które bez trudu można dostosować do specyfiki przemieszczanych ładunków. Nic więc dziwnego, że znajdują zastosowanie nie tylko w zakładach przemysłowych, ale i halach magazynowych, składowiskach czy też placach budów. Usprawniają i ułatwiają bowiem transport różnorakich materiałów, opakowań i produktów.