Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Sezon ogródkowy czas start! – Od czego rozpocząć prace?

Powiew wiosny, słoneczne dni, więcej aktywności na świeżym powietrzu – po zimie czas zadbać o ogród i przygotować go na nadchodzący sezon. Zastanawiasz się, od czego rozpocząć to zadanie, a także jak zapewnić roślinom dobre warunki do wzrostu i rozkwitnięcia? Poznaj kilka praktycznych wskazówek i dobrze rozpocznij sezon! Piękny ogród to w końcu zarówno powód dumy, jak i miejsce na przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Intensywne prace ogrodowe – stwórz dobry plan!

Nastały cieplejsze dni, skończyła się pora przymrozków i śniegu? Czas na działanie w Twoim ogródku! Prace najlepiej rozpocząć od sprawdzenia stanu drzew, krzewów oraz rabatek. Zaleca się także skontrolować odczyn gleby – tak, aby dobrze dobrać nawozy i stworzyć roślinom odpowiednie dla nich podłoże. Oprócz tego, w pierwszych dniach wiosny, można poprzycinać krzewy oraz drzewa. Ostrożnie podejdź natomiast do usuwania okryć z roślin – temperatura w marcu bądź w kwietniu może nie raz zaskoczyć. Kolejnym etapem prac w rozpoczynającym się sezonie ogródkowym jest wizyta w sklepie ogrodniczym – znajdziesz tam zarówno wiele ciekawych gatunków roślin, jak i środków pielęgnacyjnych, nawozów, odpowiednie podłoże, drenaże czy też kwasomierze. Wykorzystaj więc pierwsze chwile wiosny i stwórz ogród, w którym będziesz cudownie spędzać czas w słoneczne dni!

Środki grzybobójcze – pomoc dla iglaków oraz roślin ozdobnych!

Wysoka wilgotność powietrza czy też zalegająca w podłożu woda to warunki, które sprzyjają różnym chorobom grzybowym. Do jednej z najgroźniejszych należy fytoftoroza, która powoduje zarówno żółknięcie i zamieranie roślin, jak również gnicie korzeni oraz podstaw pędu. Jak temu zaradzić? Stosuj dedykowane środki grzybobójcze, które sprawdzą się zarówno na etapie wystąpienia pierwszych objawów, jak również jako opcja profilaktyczna – dla nowo posadzonych iglaków czy roślin ozdobnych w Twoim wiosennym ogrodzie. Więcej szczegółów oraz inspiracji ogródkowych znajdziesz na https://www.lovethegarden.com/pl-pl/produkt/substral-proplant-srodek-grzybobojczy-fytoftoroza-50ml!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]