Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Taśmy opakowaniowe jako miejsce na logo firmy

Intensywny rozwój branży e-commerce w ostatnich latach wpłynął także na rozwój firm kurierskich. Jednym z warunków bezpiecznego i szybkiego wysyłania paczek od nadawcy do odbiorcy jest właściwe przygotowanie kartonów i przesyłek do transportu. Do tego z kolei niezbędne są specjalne taśmy. W artykule piszemy o rodzajach taśm opakowaniowych i możliwościach wykonywania na nich nadruków.

Do czego służą taśmy opakowaniowe?

Taśmy opakowaniowe mają dość uniwersalne zastosowanie. Nadają się zarówno do zaklejania kartonów i paczek w profesjonalnych firmach transportowych, logistycznych i sklepach wysyłkowych, jak i do wykorzystania w biurach lub gospodarstwach domowych na co dzień. Można ich używać do klejenia automatycznego (przy użyciu specjalnych maszyn) i ręcznego (w tym również ze specjalnymi podajnikami ręcznymi). Taśmy opakowaniowe cechują się bardzo dobrą wytrzymałością i właściwościami klejącymi. Stanowią solidne zabezpieczenie przesyłek i różnorodnych systemów przechowywania. Szeroki wybór produktów tego typu oferuje firma Total Market Holding.

Rodzaje taśmy opakowaniowej

W zależności od zastosowanych półproduktów, taśmy opakowaniowe dzielą się na kilka rodzajów. Wśród najpopularniejszych należy wymienić:

  • taśmy kauczukowe,
  • taśmy akrylowe,
  • taśmy PVC,
  • taśmy HotMelt,
  • taśmy papierowe.

Wyżej wymienione produkty mają odmienne właściwości, dlatego każdy typ ma nieco inne przeznaczenie. Oprócz tego, taśmy opakowaniowe dostępne są na rynku w różnych rozmiarach. Mowa tu o szerokości taśmy oraz jej długości na rolce.

Nadruki na taśmie opakowaniowej

Taśmy do zaklejania opakowań mają jeszcze jedną zaletę, dla której warto w nie zainwestować. Jest to możliwość wykonania na niej nadruku, takiego jest napis ostrzegawczy np. “uwaga, szkło”, “stop” itp. Poza tym, przedsiębiorcy dość często zlecają sklepom zajmującym się sprzedażą taśm, wykonanie nadruku w postaci logo firmy. To doskonały i niedrogi sposób na marketing, który polega na wykorzystaniu taśmy jako nośnika reklamowego. Zwiększa to rozpoznawalność marki i sprawia, że nazwa firmy zapada klientom na dłużej w pamięci. Firmowe taśmy z logo podnoszą też prestiż marki i świadczą o profesjonalizmie. Nadruki można tworzyć na taśmach HotMelt, solventowych i akrylowych.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]