Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Zastosowanie dwuczęściowych opakowań kartonowych

Dwuczęściowe opakowania kartonowe mogą pełnić wiele funkcji zależnie od tego, w jakim miejscu akurat się znajdują. Można kupić je u producentów, w hurtowniach, a czasami da się znaleźć je także w dobrze zaopatrzonych sklepach papierniczych. Coraz częściej stosuje się je do przygotowywania pudełek subskrypcyjnych, ale dobrze sprawdzają się również na półkach magazynów dużych firm i w mieszkaniach czy domach osób prywatnych.

Czym charakteryzują się dwuczęściowe opakowania kartonowe?

Pudełka kartonowe wykorzystuje się w najróżniejszych branżach. Można spotkać je wszędzie tam, gdzie jest sucho i chce się zabezpieczyć przedmioty przed kurzem albo w firmach kurierskich. Dzieli się je na dwa rodzaje:

  • pudełka jednoczęściowe,
  • pudełka dwuczęściowe.

Najprościej mówiąc, te drugie składają się z dna, do którego przymocowane są ścianki oraz pokrywki, nazywane inaczej wieczkiem. Taka konstrukcja sprawia, że znacznie wygodniej przechowuje się w nich dokumenty, zapasy czy inne przedmioty. Dwuczęściowe opakowania kartonowe nie wymagają zaklejania ani dodatkowego zabezpieczenia. Niekoniecznie sprawdzą się one jednak w transporcie, szczególnie jeśli będą zawierać delikatne i podatne na uszkodzenia towary.

Do czego używa się dwuczęściowych opakowań kartonowych?

Pudełka dwuczęściowe mają szerokie zastosowanie w praktycznie każdej branży. Służą przede wszystkim:

  • do przechowywania dokumentacji, przyborów biurowych czy innych przedmiotów, które chce się zabezpieczyć przed kurzem,
  • jako eleganckie opakowanie, na przykład butów, odzieży, a czasem nawet biżuterii,
  • jako element ozdobny – dobrze sprawdzają się na wystawach sklepowych, często pakuje się w nie również prezenty,
  • jako wielorazowe opakowanie – dzięki temu, że można je szczelnie zamknąć, często pakuje się w nie produkty z myślą o tym, że ich nabywca będzie je w nich przechowywać,
  • jako reklama – spersonalizowane pudełka zawsze są dodatkowym sposobem zapadania w pamięć konsumenta.

Zależnie od tego, w jakim celu planuje się zakup pudełek dwuczęściowych i ile ma ich być, powinno się szukać takich produktów w innych miejscach. Firmy wysyłkowe zdecydowanie najlepiej zrobią, udając się do hurtowni albo kontaktując się bezpośrednio z producentem, na przykład z WOK KartonyZ tej samej drogi mogą skorzystać mniejsze sklepy lub gospodarstwa domowe. Pudełka prezentowe są dostępne przeważnie w dużych sklepach papierniczych albo sklepach z upominkami. W sklepach meblowych z kolei można znaleźć pudełka dekoracyjne do sypialni dziecka albo salonu.