Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym tak właściwie są poduszki antyalergiczne i dlaczego warto je kupić?

Zdrowy sen to nie tylko dobrze dopasowane podłoże, ale również poduszka, na której układamy głowę, ale pozwalamy również odpocząć ramionom, szyi i karkowi. Czy poduszki antyalergiczne to dobre rozwiązanie i kiedy się sprawdzi?

Jeśli bezpośrednio po źle przespanej nocy kichasz, narzekasz na swędzenie skóry, bóle w okolicach karku, szyi lub ramion to znak, że Twoja aktualnie kupiona poduszka nie spełnia swojej podstawowej roli jaką jest zapewnienie wypoczynku.

Nie marnuj czasu i kolejnej nocy na niewysypianiu oraz na obciążeniu swoich najważniejszych stref ciała. Zamiast tego zmień poduszkę na antyalergiczną, czyli zdrową, medyczną lub odpowiednio wyprofilowaną z syntetycznym wkładem.

Poduszka antyalergiczna, jak się spełnia w sypialni?

To przede wszystkim jedna z najlepszych i najbardziej cenionych alternatyw do klasycznej poduszki z pierza lub puchu. I choć do tych drugich przyzwyczaiły nas nasze babcie to nie zawsze będzie to odpowiedni wariant. Poduszki tradycyjne mają bowiem tendencję do uczulania. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że nawet wtedy, gdy zapewnisz sobie idealne warunki do snu w postaci odpowiednio twardego lub miękkiego materaca ze specjalnym wypełnieniem, to może się okazać, że żadna z kolejnych nocy nie upłynie pod znakiem relaksu i wysypiania.

Poduszki puchowe oraz z pierza są miękkie, a ciało nie układa się na nich w prawidłowy sposób, a przynajmniej nie zawsze tak jest. Szczególnie kłopotliwe będą poduszki kilkuletnie, gdzie wypełnienie jest już nie tylko zbite i zużyte, ale także pełne kurzu, alergenów i odchodów roztoczy. Tak, to wszystko znajduje się w Twojej tradycyjnej poduszce, którą przecież codziennie w nocy dociskasz do swojej twarzy, a w rezultacie oczekujesz przyjemnego wypoczynku. Takie podłoże to na pewno nie zdrowie dla naszego ciała.

Alternatywą właśnie do takich tradycyjnych poduszek są produkty antyalergiczne wykonane z pianek lub z lateksu. Oba wspomniane materiały są antyalergiczne co w praktyce oznacza, że nie gromadzą kurzu i roztoczy. Poduszka antyalergiczna może być także wykonana z materiałów syntetycznych, najczęściej z poliestru. Taka poduszka będzie sprężysta, łatwa do utrzymania w czystości, a w rezultacie nie będzie uczulała.

Dlaczego wybór poduszki antyalergicznej jest tak ważny?

Ponieważ sen na odpowiednim podłożu umożliwia prawidłową regenerację i niepowstawanie bolesnych ucisków w okolicy karku, szyi i barków. Sztuczny wkład można bardzo łatwo i szybko uprać w pralce, a w ten sposób usunąć jakiekolwiek zanieczyszczenia.

Dobierając odpowiedni rodzaj poduszki antyalergicznej tak naprawdę decydujemy o tym, jaką pozycję będziemy przyjmować na co dzień. Możemy wybrać poduszkę do spania na plecach tak, aby głowa i plecy układały się w linii prostej, poduszkę do spania na boku, która nie będzie powodowała wygięcia karku oraz do spania na brzuchu.

Warto pamiętać, że poduszki antyalergiczne charakteryzuje bardzo dobra sprężystość i elastyczność, które umożliwiają idealne podparcie każdej partii ciała. Te wszystkie cechy uzyskamy niezależnie od tego, ile ważymy i jaką pozycję do snu preferujemy.

Szukasz odpowiedniej poduszki antyalergicznej? Zajrzyj do oferty Hilding, gdzie różne modele i warianty, jak poduszka i kołdra ciepła pozwolą Ci stworzyć Twój dedykowany zestaw.