Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wynajem osuszaczy – krok po kroku

Podczas budowy jakiegokolwiek obiektu musimy liczyć się z kilkudniowym czekaniem na wyschnięcie ścian i tynków. Jest to o tyle problematyczne, że w tym czasie wszelkie inne prace są wstrzymane, ze względu na efekt końcowy budowy i zdrowie pracowników. Równie długo może trwać osuszanie budynków z wilgoci, np. po zalaniu. Jak przyspieszyć ten proces? Wynajmując osuszacze powietrza!

Osuszacze powietrza – podstawowe informacje

Zadaniem osuszacza jest zbieranie wilgoci z powietrza. Robią to poprzez schładzanie ów wilgoci poniżej punktu rosy, dzięki czemu się skrapla. Następnie osuszacz gromadzi zebraną wodę, przyspieszając proces suszenia pomieszczenia. Jest szczególnie przydatny po zalaniu mieszkania, gdzie możliwość powstania pleśni i grzybów jest bardzo wysoka.

Standardowa budowa osuszacza składa się ze sprężarki, wentylatora, zaworu rozprężnego i wymienników ciepła. Na rynku rozróżnia się osuszacze domowe i budowlane, gdzie te drugie mają dużo większą moc. Zużywają więcej energii, ale są bardzo wydajne – służą głównie do suszenia dużych powierzchni.

Wynajem osuszaczy – jak wygląda proces

W przypadku jednorazowego osuszenia pomieszczenia z mokrego tynku lub usunięcia wilgoci po zalaniu, najbardziej opłacalną opcją będzie wynajem osuszaczy powietrza od zewnętrznej firmy. Posiadają duży wybór sprzętu o różnej wydajności, jak również doradzą, który model będzie najlepszy dla naszej sytuacji. Oferują także wsparcie techniczne, dlatego nie musimy się wszystkim zająć sami.

Zazwyczaj wynajem rozpoczyna się od kontaktu telefonicznego, podczas którego opisujemy swoją sprawę i umawiamy się na konkretny termin przyjazdu specjalistów z osuszaczem. Zawsze trzeba przekazać najbardziej potrzebne informacje, np. czas, na jaki chcemy wynająć sprzęt, czy specyficzny dojazd do obiektu. Następnie należy dobrać technologię osuszania. Do wyboru mamy osuszacze kondensacyjne, podposadzkowo-kondensacyjne, podposadzkowe podczerwienią i turbowentylatorowe.

Po wyższych ustaleniach pora na uzgodnienie kosztu realizacji usługi. Firma zawsze informuje o cenach w trakcie rozmowy, jeszcze przed podpisaniem umowy. Jeżeli na stronie firmy istnieje cennik, warto się do niego odwołać. W przypadku osuszania budynku po zalaniu, za które będziemy się ubiegać od odszkodowanie, firma od osuszaczy może zaoferować doradztwo eksperta ubezpieczeniowego.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Suchy Dom – wynajem osuszaczy Kraków.