Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać odpowiednie lampy do salonu?

Wybór właściwego oświetlenia salonu ma olbrzymie znaczenie dla każdego, kto chce uczynić to pomieszczenie idealnym zarówno do wypoczynku i spędzania czasu z bliskimi, a także do nauki czy pracy. Lecz oświetlenie to nie wszystko – lampy to bardzo istotny element wystroju! O czym musimy pamiętać, kupując lampy do salonu? Podpowiadamy!

Jakie znaczenie mają lampy salonowe?

Oświetlenie salonu nie tylko buduje odpowiedni nastrój i pomaga zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań, lecz także wpływa optycznie na wielkość pomieszczenia oraz do pewnego stopnia determinuje przeznaczenie jego poszczególnych stref. Co więcej, wybierając nowoczesne lampy do salonu, trzeba pod uwagę wziąć charakter wnętrza. Istotne, aby dobrze komponowały się z meblami, kolorem ścian czy dodatkami. Znaczenie ma więc materiał, z którego zostały wykonane – np. metal, szkło, plastik czy nawet drewno.

Nowoczesne lampy do salonu wiszące

Lampy wiszące to element wystroju, który w bardzo dużym stopniu rzutuje na styl salonu. O nich powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności. W ofercie specjalistycznych sklepów pojawiają się eleganckie żyrandole, dostosowane zarówno do wnętrz o wystroju minimalistycznym, jak i klasycznym, nowoczesne lampy do salonu typu belki i krótkie lampy przysufitowe, czy też bardzo zróżnicowane lampy wiszące pojedyncze, stwarzające szerokie możliwości aranżacji.

Estetyczne i praktyczne lampy stojące

Wśród lamp stojących znajdziemy zarówno niewielkie lampki biurkowe czy nocne, jak i większe nowoczesne lampy stojące salonowe, które pozwalają odpowiednio oświetlić część pomieszczenia i rzucić nieco światła na detale. Niewątpliwą zaletą tego typu lamp jest fakt, że są bardzo mobilne, co pozwala nam eksperymentować do woli w kwestii wystroju. Specjalnym rodzajem lamp stojących, które doskonale odnajdują się w salonie, są lampy podłogowe. Doświetlają wnętrze i pozwalają wydzielić w nim specjalne strefy. Wśród nich wymienia się lampy do czytania, a także nowoczesne lampy do salonu dekoracyjne, dostosowane do stylu minimalistycznego, industrialnego czy klasycznego. Najpierw powinniśmy zatem określić, jakie funkcje powinna pełnić tego rodzaju lampa w salonie, a następnie wybrać model korespondujący z jego charakterem.

Szeroki wybór różnego rodzaju lamp – modele klasyczne i nowoczesne lampy salonowe, w tym również stylowe plafony, kinkiety czy lampy LED, dostępne są w sklepie lampy24.net.