Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czyste powietrze w domu – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

W nowoczesnych i energooszczędnych domach coraz częściej stosuje się bardzo dobrą izolację ścian, dzięki której nie dochodzi do strat ciepła.

Ciepłe i szczelne domy wymagają jednak nowoczesnych systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, które stworzą komfortowe warunki do przebywania w pomieszczeniach. Jednym z wydajnych i energooszczędnych systemów jest system wentylacyjny z rekuperacją.

Na czym polega rekuperacja?

W każdym budynku, niezależnie od jego wielkości, trzeba zadbać o właściwą wentylację, tak by nieustannie do pomieszczeń docierało świeże powietrze. Rekuperator składa się z wymiennika ciepła i wentylatorów: urządzenie wprowadza do pomieszczeń świeże powietrze z zewnątrz, ogrzewając je ciepłem odzyskanym z powietrza usuwanego.

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła

Dzięki rekuperacji można utrzymać wysoką efektywność termiczną budynku bez ryzyka, że zaburzony zostanie naturalny obieg powietrza. Centrale rekuperacyjne oferowane przez firmę Lindab to rozwiązanie niskoenergetyczne, pozwalające odzyskać nawet 90 procent ciepła przy jednoczesnym zapewnieniu bardzo komfortowych warunków wewnątrz wentylowanych pomieszczeń.

Współczesne centrale rekuperacyjne są wydajne, ciche i kompaktowe. Instalacja jest tak zaprojektowana, że strumienie powietrza wprowadzanego i odprowadzanego nie mieszają się ze sobą, a filtry skutecznie oczyszczają powietrze z nadmiaru wilgoci oraz zanieczyszczeń.

Pracę centrali rekuperacyjnej można dostosować do własnych preferencji, w czym pomaga wygodny panel sterowania. Wymiana filtrów w urządzeniach jest bardzo prosta, nawet gdy znajdują się one w trudno dostępnych miejscach. Zamontowanie centrali wentylacyjnej mocno przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania domu, unika się także ryzyka zawilgocenia ścian, co często się zdarza w pomieszczeniach z bardzo szczelnymi oknami.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą lindab-polska.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]