Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Charakterystyka bluzek typu body

Każdej kobiecie zależy na tym, aby wyglądać modnie i dobierać takie elementy garderoby, które w pełni podkreślą atuty figury. I choć półki naszych szaf uginają się najczęściej od ilości ubrań, dość często z kobiecych ust można usłyszeć stwierdzenie nie mam co na siebie włożyć. Aby tego uniknąć, warto wiedzieć, jakie połączenia sprawdzają się najlepiej i czym się charakteryzują poszczególne elementy garderoby. Dziś przyjrzymy się bluzkom typu body.

Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek garderobę bez klasycznych bluzek czy t-shirtów. I choć każda kobieta ma ich sporo, niekiedy marzy się jej coś wyjątkowego, co nie tylko doskonale podkreśli atuty figury, ale będzie także wygodne. Rozwiązaniem okazuje się body, które w zależności od rodzaju może pełnić rolę bielizny, eleganckiej bluzki lub odzieży na co dzień. Jakie były jego początki?

Historia body

Historia body sięga XIX wieku, jednak było ono wtedy jedynie strojem gimnastycznym noszonym przez tancerzy i akrobatów, a na swój debiut na wybiegach musiało jeszcze trochę poczekać. Dopiero w latach 50 XX wieku wykreowano z niego popularny element garderoby. Wszystko to za sprawą amerykańskiej projektantki Claire McCardell, która zaprezentowała body jako połączenie klasycznej bluzki i bielizny, tworząc z niego ulubiony strój Amerykanek. Doskonale wpisało się ono w modny wówczas styl pin-up, stając się jego wyznacznikiem. Od tego czasu body stale zaczęło gościć na wybiegach, prezentując się w coraz bardziej nietypowych odsłonach. Niemal od razu zostało również pokochane przez kobiety, które doceniły je za wygodę i niepowtarzalny styl.

Body na co dzień i od święta

Body to rodzaj bluzki, różni się od niej jednak tym, że zapinane jest w kroku. Dzięki temu doskonale dopasowuje się do figury i zawsze pozostaje na swoim miejscu. Nie wysunie się ze spódnicy czy spodni, co przekłada się na schludny i elegancki wygląd. O to, w jakiej formie może wystąpić body zapytaliśmy doradzę ze sklepu z damską modą Magnetic.

„Body może wystąpić w formie koszuli z elegancką i klasyczną górą. W tym wydaniu będzie obowiązkowym elementem biznesowego looku. Innym rodzajem jest body odzieżowe, które może przybierać rozmaite formy. Z krótkim czy długim rękawem, na ramiączkach, z głębokim dekoltem, a nawet golfem – wszystkie możliwości są dozwolone. Niezależnie od rodzaju body jest niezwykle kobiece i będzie doskonałym wyborem na każdą okazję. Sprawdzi się w pracy, na rodzinnej uroczystości, a także podczas wyjścia z przyjaciółmi”.

Nie ulega wątpliwości, że body powinno być stałym elementem kobiecej szafy. Z pewnością ją urozmaici i sprawi, że jego posiadaczka będzie się czuła atrakcyjna, pewna siebie i wyjątkowa.