Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Oczyszczanie twarzy – zabieg pielęgnacyjny przywracający zdrowy wygląd skóry

Kiedy wykonywać oczyszczanie twarzy samemu, a kiedy udać się do specjalisty ? Dlaczego w codziennej pielęgnacji twarzy nie należy pomijać tego zabiegu i jak oczyszczanie twarzy przeprowadzają gabinety SPA? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule – zapraszamy do lektury.

Oczyszczanie twarzy to bardzo ważny zabieg, potrzebny właściwie każdemu. Samodzielnie należy oczyszczać twarz w domu właściwie każdego dnia, najlepiej rano i wieczorem. Ponadto jednak, raz na jakiś czas warto wybrać się do specjalisty na bardziej dogłębny zabieg na twarz, który pozwoli nam zachować świeży, promienny wygląd. Kraków, podobnie jak inne duże miasta, obfituje w salony i lokale, w których można skorzystać z takiej usługi.

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak ważne?

Zabiegi na twarz to jeden z najważniejszych nawyków, jakie powinniśmy sobie wyrobić, przynajmniej jeśli chodzi o dbanie o nasze ciało. Skóra na twarzy jest niemal zawsze odsłonięta, przez co jest dużo bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych. Pył i kurz, których w Krakowie nie brakuje, a także różnego rodzaju zanieczyszczenia, oraz promieniowanie ultrafioletowe – wszystko to oddziałuje na nasze twarze i może spowodować różnego rodzaju reakcje. Utrzymanie skóry twarzy w czystości zagwarantuje, że będzie ona lepiej wyglądać. Ponadto, na oczyszczonej twarzy o wiele lepiej działają wszelkie inne zabiegi. Żaden produkt, choćby najlepszej jakości, nie zadziała dobrze, jeśli nie będzie zastosowany na oczyszczoną twarz.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki, czy w SPA ma dodatkowe zalety. Specjalista dokona analizy skóry i podpowie, jaki mamy typ cery, na co zwracać uwagę i jak najlepiej dbać o skórę twarzy. Jest to też bardzo relaksujący zabieg.

Jak przebiega oczyszczanie twarzy w SPA?

Zaleca się, aby na oczyszczanie twarzy udać się jesienią, lub wiosną. Latem i zimą bowiem temperatury są bardziej skrajne, a promieniowanie UV wyższe, co może podrażnić skórę po złuszczaniu.

Zabieg to nie tylko samo oczyszczanie twarzy. W Krakowie, Warszawie, Poznaniu, w różnych salonach SPA i gabinetach kosmetycznych przebieg wizyty jest bardzo podobny. Rozpoczyna się od wywiadu. Jest to bardzo ważna część, bo pozwala na zapoznanie się z kondycją skóry klientki i rodzajem jej cery. Dzięki temu kosmetyczka może dobrać odpowiedni rodzaj preparatów, których użyje w dalszej części zabiegu. To też dobra okazja, aby poznać oczekiwania klientki, obawy, czy konkretne problemy, z którymi boryka się na co dzień w kwestii dbania o twarz.

Następnie przeprowadzone zostanie właściwe oczyszczanie twarzy. Standardowo pakiet składa się z kilku etapów. Przede wszystkim należy usunąć ewentualny makijaż. Kolejnym krokiem jest tonizowanie twarzy, a potem peeling. Rodzaj peelingu zależny będzie od cery klientki i dobrany indywidualnie. Ponadto zaproponowane mogą zostać dodatkowe zabiegi, na przykład mikrodermabrazja diamentowa, maska na twarz, czy zabieg kwasami kosmetycznymi.

Po co oczyszczanie twarzy?

Jak już wspomnieliśmy, oczyszczanie twarzy jest ważne, aby zachować jej świeżość.

Dzięki takiemu zabiegowi twarz będzie rozświetlona i nie grożą nam wypryski, czy przebarwienia. Będzie wyglądać zdrowiej i młodziej, dzięki pozbyciu się toksyn, martwego naskórka i nadmiaru sebum.

Może to też być jednak po prostu świetny sposób na zrobienie czegoś wyjątkowego dla siebie, albo może dla kogoś innego? Jeśli mieszkasz w Krakowie, zafunduj sobie luksusowe popołudnie. Jeśli jesteś spoza miasta, zabierz koleżanki i razem zorganizujcie babski wypad. Wizyta w SPA i zabiegi na twarz to też doskonały pomysł na prezent urodzinowy, a może nawet na wieczór panieński!