Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Rodzaje myjni automatycznych – przegląd rozwiązań w ofercie Corrimex

Pod pojęciem myjni automatycznej może kryć się kilka zróżnicowanych technologii. Tego typu punkty kojarzą się na ogół z tryskającymi strumieniami wody pod ciśnieniem i napędzanymi mechanicznie szczotkami. Czy jednak każda z myjni automatycznych działa na tej samej zasadzie?

Okazuje się, że nie. Poznaj ich najpopularniejsze typy i dowiedz się, co można znaleźć w ofercie Corrimex – jednej z najbardziej doświadczonych firm budujących myjnie automatyczne w Polsce.

Myjnie automatyczne Christ Wash System

Corrimex jest jedynym oficjalnym partnerem i dystrybutorem marki niemieckich myjni Christ Wash Systems w Polsce. Christ stawia na innowacje, stale rozwijając swoje produkty już od lat 50. ubiegłego wieku. Przez dziesiątki lat firma Otto Christ AG doskonaliła swoje technologie, oferując obecnie najnowocześniejsze i najsolidniejsze myjnie na rynku. Jeśli planujesz inwestycje w myjnie i zależy Ci na wysokiej kulturze technicznej oraz bezawaryjności, wybór tej marki będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Corrimex to nie tylko dostawa myjni pod wskazany adres. Firma zajmuje się także kompleksowymi realizacjami tego typu inwestycji. Zaczynając od doradztwa i szacowania rentowności, przez prace budowlane i uruchomienie myjni, aż po szkolenie pracowników punktu oraz świadczenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Jeśli nie wiesz, jaką myjnię otworzyć w planowanej lokalizacji, Corrimex pomoże Ci dobrać model i konfigurację o możliwościach odpowiednich do zapotrzebowania w danym regionie. Z tą sprawdzoną marką masz także gwarancję profesjonalnego montażu wybranej konstrukcji oraz pełnego wsparcia technicznego na każdym etapie otwierania i prowadzenia biznesu.

Rodzaje myjni automatycznych

Myjnia automatyczna zgodnie ze swoją nazwą działa na zasadzie w pełni zautomatyzowanej pracy. Po uruchomieniu programu mycia (np. kartą, kodem czy żetonem) automat realizuje kolejno zaprogramowane czynności mycia, pielęgnacji i suszenia pojazdu bez ingerencji operatora. Nad pracą zainstalowanych wewnątrz niej komponentów takich jak systemy natrysku i dozowania chemii, systemy mycia ciśnieniowego, szczotki, suszarki, systemy bezpieczeństwa itp. czuwa procesor myjni, przetwarzając na bieżąco informacje z kilkudziesięciu czujników stanu pracy maszyny.

W praktyce więc tak skonstruowane rozwiązania do pielęgnacji karoserii nie wymagają użycia żadnej siły fizycznej, a wszystkie etapy mycia wraz z aplikacją piany, czyszczeniem oraz suszeniem odbywają się w obrębie jednego obszaru roboczego. Najpopularniejsze rodzaje myjni automatycznych dostępnych w ofercie Corrimex to m.in.:

Jeśli nie wiesz, czym różnią się od siebie takie konstrukcje, zapraszamy do zapoznania się z garścią informacji na ich temat!

Myjnie portalowe — cena i sposób działania

Myjnia portalowa (inaczej bramowa) jest maszyną, którą czyści karoserię samochodu poprzez w pełni zautomatyzowany proces mycia środkami chemicznymi (biodegradowalnymi), wysokim ciśnieniem wody i nowoczesnymi szczotkami typu SOFT konserwuje i nabłyszcza lakier różnego typu woskami, a także osusza pojazd wysokowydajnymi suszarkami o zmiennej geometrii nadmuchu powietrza. Całe wyposażenie maszyny zabudowane jest w samojezdnym portalu myjąco – suszącym poruszającym się na szynach, do przodu i tyłu wzdłuż mytego pojazdu i realizującym komponenty wybranego programu mycia. Tego typu myjnie pracują w halach o niewielkich wymiarach, z reguły 10 x 5 x 4m.

Zasada działania jest prosta. Klient wprowadza i zostawia samochód na stanowisku mycia. Uruchamia wybrany program mycia i od tego momentu myjnia pracuje automatycznie. Zamykają się bramy myjni, a po ich ponownym otwarciu klient odbiera pojazd umyty, nabłyszczony i suchy.

Głównymi zaletami tego wariantu myjni są przede wszystkim: niewielkie gabaryty w stosunku do myjni tunelowych i samoobsługowych oraz wydajność zapewniająca kompleksowe mycie pojazdu w zaledwie kilka minut. Koszt takiej inwestycji w zależności od wybranego modelu i jego wyposażenia mieści się w przedziale od 100 000 do 600 000zł.

Myjnie tunelowe — koszt budowy i schemat działania

Myjnie tunelowe w przeciwieństwie do wariantu portalowego działają na zasadzie zainstalowanych na stałe, wzdłuż transportera myjni, modułów zraszania, mycia chemicznego, ciśnieniowego i szczotkowego, konserwacji i osuszania tworzących tzw. tunel. To wzdłuż niego pojazdy w kilkudziesięciu sekundowych odstępach przemieszczane są na specjalnym transporterze, przechodząc kolejne etapy mycia. Dzięki dużej wydajności, w tego typu obiektach, praktycznie niespotykane są kolejki oczekujących na mycie pojazdów. Samochód wjeżdża do hali myjni, gdzie operator wykonuje wstępne płukanie pojazdu, wybiera program mycia i ułatwia kierowcy wjazd na transporter. Dalej myjnia pracuje automatycznie, obsługując kilka pojazdów i ich indywidualne programy mycia na raz. Dostępne są warianty transportera o długości od 13 do 50 m. Długość transportera wpływa na ilość i typ możliwych do zastosowania modułów wyposażenia myjni. Im dłuższy tunel, tym większe możliwości.

Posiadając taką myjnię, możesz rozbudowywać tunel o dodatkowe szczotki, łuki zraszające, systemy ciśnieniowe czy urządzenia związane ze specjalistycznym chemicznym lub ciśnieniowym myciem felg, chemicznym myciem anty-owad, woskowaniem i polerowaniem lakieru, dosuszaniem pojazdu karuzelowymi lub wahliwymi pasami tekstylnymi, itp.

To wszystko po to, aby co kilka minut myjnię opuszczał kolejny lśniący, wysuszony i zakonserwowany woskiem nałożonym na gorąco samochód. Jest to najwydajniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o przepustowość i możliwą do przeprowadzenia dzienną ilość myć.

Myjnie tunelowe są jednymi z najmniej inwazyjnych dla karoserii dostępnych rozwiązań. Są również najwydajniejsze, bowiem w takim miejscu można umyć od 30 do nawet 100 samochodów na godzinę. Łatwo więc policzyć, że właściciel takiej myjni może obsłużyć nawet 750 klientów dziennie.

Średni koszt inwestycji w myjnię tunelową wynosi pomiędzy 700 000 a 2 000 000 złotych w zależności od konfiguracji wyposażenia maszyny.

Postaw na wsparcie doświadczonej firmy

Niezależnie od tego, jaką myjnię wybierzesz, rozważaj włącznie oferty sprawdzonych producentów i wykonawców. Jeśli zależy Ci na dobrze prosperującym biznesie oraz współpracy z doświadczoną firmą, która nie tylko zbuduje Twoją myjnię, ale także zapewni Ci pełne wsparcie techniczne i szybki serwis, wybierz działającą od 1991 roku firmę Corrimex. 

To popularna firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w budowie myjni samochodowych i specjalistycznych. W ofercie Corrimex znajdziesz myjnie produkowane przez Christ Wash Systems. Są to rozwiązania najwyższej klasy, projektowane z dbałością o każdy detal. Firma zapewnia doradztwo, fachowy montaż, serwis i dostawę materiałów eksploatacyjnych. Bogate doświadczenie załogi Corrimex przekłada się na sukces przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z myjnią samochodową i szukają sprawdzonych rozwiązań.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]