Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kosmetyki poprawiające skręt włosów. Jakich używać? Co warto wiedzieć o pielęgnacji tego typu włosów?

Kręcone włosy mogą być ozdobą ich właściciela, wzbudzać podziw i być obiektem zazdrości. Są to jednak włosy niesamowicie wymagające i niewłaściwie pielęgnowane mogą zamienić się w przysłowiowy stóg siana. Wielu posiadaczy kręconych włosów nie wie, jak o nie dbać – mnóstwo kobiet w przypływie desperacji i chęci ujarzmienia niesfornych kosmyków zaczyna codziennie sięgać po prostownicę, lakier i inne kosmetyki do stylizacji włosów. To błąd! Wysoka temperatura prostownicy tylko pogarsza stan włosów, nie jest im również obojętne codzienne męczenie ich dużą porcją lakieru lub żelu. Jak zatem pielęgnować tego typu włosy? Jakie zabiegi wykonywać i jakie kosmetyki poprawiające skręt włosów sprawdzą się u Was, jeśli jesteście właścicielkami naturalnych loków? Podpowiadamy!

Jakich kosmetyków używać?

Do kręconych włosów najlepsze są delikatne szampony, niezawierające silnych detergentów — naturalne loki zazwyczaj z natury są dość suche, delikatne i łatwo się niszczą. Szampony do włosów kręconych nie powinny mieć agresywnego charakteru. Świetnym wyborem będzie na przykład szampon do włosów kręconych Moroccanoil Curl. Świetnie mogą sprawdzić się też szampony przeznaczone dla dzieci.

Po każdym myciu należy używać odpowiedniej do włosów kręconych odżywki, a raz na jakiś czas — maski do włosów. Maskę do włosów należy nałożyć na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, przykrywając na ten czas włosy czepkiem i ręcznikiem — w wyższej temperaturze składniki aktywne kosmetyków działają intensywniej i bardziej efektywnie, efekt będzie więc dużo bardziej widoczny.

Olejowanie włosów. Jakie olejki do włosów wybrać?

Olejowanie włosów jest zabiegiem często pomijanym w ich pielęgnacji — niepotrzebnie, bowiem potrafi dawać niesamowite efekty, nabłyszcza i nawilża włosy i nadaje im elastyczność, dzięki czemu nie łamią się. To, jaki olej wybrać, jest kwestią indywidualną i zależy od potrzeb i stanu włosów, a każde z nich są nieco inne. Przy wyborze oleju trzeba więc postępować metodą prób i błędów — testować różnego rodzaju olejki do włosów i sprawdzać, które z nich „polubią się” z naszym typem włosów. Genialnym wyborem, jeśli wasze włosy są zniszczone będzie Bonding Oil od Olaplex. Ten innowacyjny olejek nie tylko odbudowuje i wygładza, ale także przedłuża trwałość Waszego koloru, dyscyplinuje fryzurę, chroni przed światłem UV, przez co świetnie sprawdza się w wakacyjnej kosmetyczce.

Suszarka wrogiem pięknych loków

O ile żadne włosy tak do końca nie przepadają za suszarką, o tyle włosy kręcone są na jej działanie dużo bardziej wrażliwe, z uwagi na swoją delikatną, podatną na uszkodzenia strukturę. Najbardziej korzystne dla włosów kręconych jest pozostawienie ich, aby wyschły naturalnie. Wiadomo jednak — nie zawsze jest na to czas. Jeśli jednak skorzystanie z suszarki jest naprawdę konieczne, lepiej zrezygnować z używania strumienia gorącego powietrza na rzecz chłodnego nawiewu, a dodatkowo postawić na kosmetyki do termoochrony włosów.

Czesanie włosów kręconych

Czesanie włosów kręconych to temat, który prawdopodobnie niejednej z Was spędza sen z powiek. Otóż włosów kręconych nie czeszemy na sucho… chyba że chcemy uzyskać na głowie nieestetyczny puch. Najlepiej jest rozczesać takie włosy po umyciu, gdy są jeszcze mokre, używając grzebienia z dużymi i szeroko rozstawionymi zębami, a później pozostawić włosy do wyschnięcia i nie czesać ich więcej.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]