Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Łóżko piętrowe – czy to mebel wyłącznie dla dzieci?

Łóżko piętrowe jest marzeniem niejednego malucha. Nietypowa konstrukcja sprawia, że tego typu mebel może okazać się idealnym rozwiązaniem do niejednej sypialni. Dlaczego warto kupić łóżko piętrowe? Na co warto zwracać uwagę w przypadku chęci tego typu inwestycji? Czy tego typu meble są przeznaczone wyłącznie dla dzieci? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści niniejszego poradnika.

Łóżko piętrowe – kiedy sprawdza się najlepiej?

Główną zaletą łóżka piętrowego jest fakt, iż pozwala on zaoszczędzić sporo miejsca w ograniczonym metrażu. Z tego powodu, piętrowe meble do spania coraz częściej kupowane są nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Nowoczesne modele łóżek piętrowych często występują w wariancie jednostanowiskowym. Decydują się na zakup tego typu łóżka można zyskać dodatkową przestrzeń na biurko, szafkę czy centrum relaksu, umiejscowione pod drewnianą antresolą.

Nowoczesne modele łóżek piętrowych wyróżniają się nie tylko stabilnością, ale również ciekawą estetyką. Dzięki temu dobór odpowiedniego mebla nie stanowi większego wyzwania, bez względu na ogólną kolorystykę pokoju. Łóżka wykonywane z drewna lub doskonałej jakości elementów metalowych zdają egzamin zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i w stylu retro czy też minimalistycznym.

Warto też pamiętać, że w przypadku dzieci tego typu łóżko stanowi sporą atrakcję. Część maluchów wręcz nie wyobraża sobie nie spania na górnym poziomie. Dwu lub trzystanowiskowe łóżko piętrowe może więc okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkiego pokoju dziecięcego.

Jakie łóżko piętrowe wybrać?

Wybór łóżka piętrowego powinien odbyć się w oparciu o kilka kluczowych kwestii. Do najważniejszych należą następujące aspekty.

Przeznaczenie

Nie chodzi tu rzecz jasna o sposób użytkowania, ale o wiek użytkownika. Łóżka piętrowe dzielą się na modele przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Choć jeszcze do niedawna ten pierwszy wariant stanowił najpopularniejszy, obecnie równie często sięga się po tego typu meble chcąc przygotować antresolę w mieszkaniu. Łóżko piętrowe może być użytkowane zarówno na co dzień, jak i co jakiś czas, podczas wizyty członków rodziny. Jeśli mebel ma służyć do codziennego wypoczynku, powinien być dobrany do wagi oraz wzrostu użytkownika. Zachowując zalecane przez producenta proporcje i maksymalną wagę, łóżko będzie cechować się wytrzymałością konstrukcji. Będzie również zapewniać maksymalną wygodę osobom, które z niego korzystają.

Rozmiar

To kolejny aspekt związany z komfortem użytkowników podczas snu. Trudno przecież wyspać się w zbyt małym łóżku. Jak określić idealny rozmiar łóżka piętrowego? Podczas wyboru warto sprawdzić czy stopy i głowa po ułożeniu na materacu mają jeszcze trochę zapasu do skrajnych elementów łóżka. Warto też zweryfikować odległość do bocznych krańców. Odpowiedni rozmiar łóżka jest istotny zarówno dla osoby śpiącej na dole, jak i na górze. Pamiętaj o tym, jeśli dobierasz łóżko piętrowe podwójne lub potrójne dla swoich dzieci.

Konstrukcja

Mebel wykonany z dobrej jakości materiałów będzie stabilny przez znacznie dłuższy czas. Takie łóżko będzie również znacznie łatwiejsze w użytkowaniu, a przede wszystkim zdecydowanie bezpieczniejsze. Jeśli szukasz wygodnego mebla tego typu dla swoich dzieci, polecamy zwrócić uwagę na łóżka piętrowe w lanomeble.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór modeli drewnianych z szerokimi szczebelkami, gwarantujące trwałość konstrukcji i pełne bezpieczeństwo użytkownika. W sklepie można natknąć się również na dobre jakościowo łóżka piętrowe dla osób dorosłych.

Łóżko piętrowe – hit niejednej kawalerki

Wbrew powszechnej opinii, piętrowe łóżka nie są przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych użytkowników. Równie dobrze mogą być użytkowane przez niejednego dorosłego. Jednym z największych hitów współczesnej aranżacji wnętrz jest tworzenie antresoli w kawalerkach o niewielkim metrażu. Dzięki zastosowaniu drewnianego łóżka w rozmiarze małżeńskim, można zyskać dodatkową przestrzeń roboczą na dole.

Tego typu rozwiązania cieszą się popularnością nie tylko w mieszkaniach przeznaczonych dla singli czy par. Niektórym osobom zdecydowanie lepiej śpi się w bliskim położeniu sufitu. Łóżko piętrowe może więc okazać się doskonałym sposobem na bezsenność wśród dorosłych miłośników spania na górnym pokładzie.

Łóżko piętrowe jako ciekawy element dekoracyjny

Współczesne konstrukcje łóżek piętrowych są nie tylko stabilne, ale również ciekawe pod względem estetycznym. Ten aspekt towarzyszy przede wszystkim łóżkom stworzonym na potrzeby dzieci i młodzieży. Łóżeczko dla dziecka w kształcie domku czy obecność zdobień w kształcie zwierząt – wszystko to sprawia, że mebel staje się atrakcyjny nie tylko pod względem użytkowym, ale również wizualnym. Atrakcyjność łóżka piętrowego doceniają również dorośli użytkownicy. Uniwersalny charakter i ciekawa estetyka tego typu elementów sprawia, że łóżko piętrowe może stanowić nietypowy, a jednocześnie funkcjonalny dodatek w pokoju dziecięcym, niewielkim salonie czy też w domku letniskowym.

Jak widzisz, piętrowe łóżka nie muszą służyć wyłącznie dzieciom. Dzięki nowoczesnym propozycjom z tego typu mebli mogą korzystać również dorośli. Uniwersalność połączona z wysoką użytkowością sprawia, iż piętrowe łóżko może znaleźć się w dosłownie każdej przestrzeni. Taki mebel zdaje egzamin niewielkich przestrzeniach, ponieważ pozwala wygospodarować odrobinę dodatkowej przestrzeni w pomieszczeniu. Chcesz mieć ciekawy a jednocześnie funkcjonalny dodatek w swoim mieszkaniu? Zastanów się nad zakupem piętrowego łóżka – dla Ciebie, Twoich dzieci lub Twoich gości.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]