Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Winda do wanny – skorzystaj z dotacji na niezbędny sprzęt dla osób niepełnosprawnych

Winda do wanny to sprzęt zapewniający bezpieczeństwo w kąpieli osobom niepełnosprawnym i seniorom. Komfort obsługi i dofinansowanie na zakup sprawia, że podnośnik wannowy wybierają często osoby starsze. Jakie zalety ma takie urządzenie?

Jak działa podnośnik wannowy elektryczny?

Winda do wanny to lekkie urządzenie nadające się do każdej wanny, proste w rozłożeniu i późniejszym złożeniu. Dzięki pilotowi do zdalnego sterowania, osoba towarzysząca lub osoba na podnośniku może wygodnie sterować jego opuszczaniem się i wznoszeniem. Pozwala to w komfortowy sposób wykonać wszelkie zabiegi higieniczne na osobie niepełnosprawnej, bez obciążania własnego kręgosłupa.

Antypoślizgowa powłoka na nóżkach podnośnika, którymi przytwierdzony jest on do środka wanny, zapewnia całkowitą stabilność. To przede wszystkim pewność, że podnośnik nie przesunie się podczas kąpieli. Dostępne na rynku podnośniki muszą przejść szereg testów bezpieczeństwa, nim zostaną włączone do sprzedaży.

Dofinansowanie PFRON – podnośnik do wanny dla seniora

W zakupie sprzętu znacznie pomaga dofinansowanie z PFRON, które może pokryć aż 95% kosztów podnośnika. Dotacja przyznawana jest raz na 3 lata, wystarczy tylko złożyć wniosek w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub Ośrodku Pomocy Społecznej. Nie zwraca się natomiast żadnych kosztów poniesionych przed złożeniem wniosku.

Wraz z wnioskiem należy w odpowiednim dla miejsca zamieszkania urzędzie złożyć niezbędną dokumentację. Zalicza się do niej dokument orzekający stopień niepełnosprawności, potwierdzenie miejsca zamieszkania osoby wnioskującej, kserokopię dowodu tożsamości, dokument świadczący o dochodach i ofertę podnośnika. Urząd zwykle rozpatruje wniosek o dofinansowanie podnośnik wannowy w ciągu 30 dni, choć niekiedy na zakończenie analizy sytuacji bytowej czeka się aż 2 lata.

Wszystkie funkcje podnośnika do wanny

Elektryczny podnośnik wannowy w znaczny sposób ułatwi życie osób wymagających specjalnej opieki. Krótki czas ładowania baterii – jedynie 3 h – pozwoli na wykonanie nawet 25 cykli podnoszenia. Podnośnik pozwala też na uzyskanie pozycji odchylenia oparcia nawet o 40°, zapewniając komfort również mytej osobie. Nie wymaga montażu dodatkowej instalacji hydraulicznej ani elektrycznej, co pozwala w łatwy sposób korzystać z niego w domu.

Winda do wanny jest koniecznością dla opiekunów pacjentów po udarze, z niepełnosprawnością oraz osób starszych. Podnośniki łatwo złożyć, dzięki czemu cała rodzina może korzystać z wanny. Łatwo wyczyścisz przyjazną dla skóry powłokę siedziska, by podnośnik zachował nie tylko wygodę użytkowania, ale i higieniczną czystość.