Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Lampy sufitowe do salonu w stylu industrialnym

Industrialne wnętrza to dość specyficzne przestrzenie. Z założenia surowe, chłodne, o stonowanej kolorystyce. Z drugiej strony adoptowane na przyjazne do życia i pracy lokale. Ciekawa architektura wnętrza, połączenie ciepłej cegły, z zimnym betonem, naturalnego drewna z przemysłowym metalem. Jak oświetlić taką przestrzeń, by zachować spójność stylu, a jednocześnie dodać mu blasku?

Moda na przestronne, surowe w wystroju lokale na stałe zagościła w domach, firmach i lokalach użytkowych. Mieszkania o dużej, otwartej przestrzeni, wysokich sufitach, dużych oknach, zachwycają same w sobie, a aranżacja w stylu industrialnym dodatkowo podkreśla ten urok. Aby wyeksponować architekturę wnętrza, nie odciągając od niej uwagi zbyt strojnym żyrandolem, wystarczy zamontować oprawy techniczne i szynoprzewody. Są jednak takie miejsca, które wymagają większej finezji w oświetleniu przestrzeni. Lampy sufitowe do salonu w stylu industrialnym, z pewnością zrobią wrażenie, choćby swoją niebanalną formą.

Niecodzienne lampy sufitowe do salonu

Surowość industrialnego wnętrza, kojarzy się z niedoświetloną przestrzenią pofabrycznych budynków. Przenosząc ten styl, na grunt nowoczesnego mieszkania, warto pamiętać, że światło ma istotny wpływ na nasze samopoczucie, a forma, w jaką jest oprawione, może zniewolić wyglądem. Warto jest, więc zadbać, o stylowe oświetlenie salonu.

Lampy sufitowe do salonu Ideal Luxto wyrafinowane, matowe czernie (IDEAL LUX Triade) i zaskakujące mini dzieła sztuki przemysłowej (Up and Down, seria Plumber). Metalowe, geometryczne lampy wiszące, w drucianych oprawach (ENDON Icosa), szklane lampy wiszące (MARKSLOJD Cooper) czy designerskie lampy na długim zwisie (ITALUX Laon). Perełką wśród oświetlenia może też okazać się niecodzienny żyrandol (ITALUX Almelo), czy czarno- złota klatka (COSMO LIGHT Nashville).

Lampy sufitowe do salonu o strukturze pajęczej sieci

Dla miłośników nietypowego oświetlenia w nieszablonowych wnętrzach, ciekawą propozycją są industrialne, metalowe lampy wiszące z żarowymi lampkami, trójnogi podłogowe oraz niezwykle popularne w ostatnim czasie lampy rozpościerające się na suficie niczym wielka pajęczyna. Ich zaletą jest możliwość samodzielnego rozmieszczenia „pajęczych ramion” lampy, dzięki długim zwisającym przewodom. Lampy sufitowe do salonu o oświetleniu ledowym, takie jak ośmioramienna lampa Shilo (SHILO Hida), lampy z możliwością wkręcenia stylowych żarówek żarowych (ENDON Studio). Równie nowoczesna lampa Maytoni (MAYTONI Void) czy Shilo (Sakata), choć nie mają możliwości regulacji rozmieszczenia zwisów, bo ich ramiona są ustawione na sztywno w jednej pozycji, wyglądają równie imponująco, rozpościerając się na suficie.

I choć styl industrialny słabo wypada w blasku kryształów czy zdobionych żyrandoli, to lampy sufitowe do salonu w stylu minimalistycznych, prostych kompozycji potrafią równie zachwycić. Robią wrażenie swą niespotykaną formą i szczególnym designem. Niezależnie czy stanowią główny punkt salonu, czy jedynie dodatkowe górne oświetlenie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]