Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zadbać o farbowane włosy, by były odporne na trudne zimowe warunki?

Zima jest porą roku, gdy włosy są szczególnie narażone na wiele czynników drażniących. Nie tylko temperaturę, promieniowanie UV, czy wilgotność, ale też liczne zanieczyszczenia. Stąd, gdy farbuje się włosy w tym okresie mogą być one jeszcze bardziej narażone na przesuszenie. Stąd dziś podpowiemy jak o nie zadbać, by prezentowały się zdrowo i były chronione zarówno przed niską temperaturą, mrozem, jak i smogiem.

Jak często myć farbowane włosy i po jakie szampony sięgnąć?

Wiele osób zastanawia się, jak często myć farbowane włosy. Otóż zalecane jest, by nie robić tego częściej niż co drugi dzień zwłaszcza tuż po zabiegu, aby dodatkowo nie drażnić skóry głowy. Oczywiście jeśli włosy się mocno przetłuszczają i zachodzi taka potrzeba, to można to robić codziennie. Należy przy tym wybrać szampony, które nie obciążą skóry głowy, zatem o naturalnym składzie zawierające kwas hialuronowy, kwasy AHA, mocznik, a w przypadku problemów skóry głowy także niacynamid. Szampony przede wszystkim powinny wzmacniać włosy i dostarczać im niezbędnych substancji odżywczych. Obecność kwasów AHA jest ważna, gdyż przywracają włosom naturalne kwaśne pH, które jest zaburzone po zastosowaniu alkalicznych farb do włosów czy rozjaśniaczy. Ponadto takie kwasy wpływają na większą trwałość koloru, podobnie jak obecność protein roślinnych, np. pszenicy. Do szamponu warto dobrać odżywkę o podobnej formule. Kluczowe znaczenie ma utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, dlatego warto raz w tygodniu wykonywać olejowanie włosów. Odpowiednio dobrany olej będzie zapobiegał utracie wody, a jednocześnie zamykał łuski włosa i chronił przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Na co dzień warto nakładać olejek do włosów na końcówki. Można też sięgnąć po wodę lamelarną do spłukiwania, która także ma właściwości ochronne.

Jaką metodę mycia wybrać?

Stosując takie kosmetyki można zabezpieczyć włosy farbowane przed niekorzystnym wpływem niskiej temperatury czy wilgotności powietrza, a także zanieczyszczeniami. Najlepiej wybrać metodę mycia włosów OMO. W tym przypadku najpierw na długość włosów nakłada się odżywkę, później myje się skórę głowy i włosy u nasady szamponem, a następnie spłukuje obydwa kosmetyki. Na koniec stosuje się jeszcze jedną odżywkę zamykającą łuski i chroniącą włosy przed gorącym nawiewem suszarki, suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach czy zimową pogodą. Co ważne stosowana woda lamelarna zapobiega puszeniu się i elektryzowaniu się włosów, co jest ważne, gdy nosi się czapkę. OMO lepiej wzmocni włosy niż klasyczne mycie z użyciem jedynie szamponu i odżywki.

Jak odświeżyć kolor, by nie niszczyć włosów?

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest odświeżanie koloru. Nie trzeba decydować się na ponowne farbowanie czy rozjaśnianie, bo można wybrać tonowanie włosów. Jest to zabieg nieinwazyjny, bo nie używa się produktu z amoniakiem. Toner do włosów oblepia je i nie wnika w ich strukturę. Dzięki temu nie dochodzi do dalszej degradacji włosów i odchylenia łuski od łodygi. Zatem włosy nie są dodatkowo osłabione po kolejnym zabiegu i przy odpowiedniej pielęgnacji nie trzeba obawiać się, że pogorszy się ich stan. Tonery do włosów występują w różnych kolorach. Można ich używać do podbicia koloru, ale i zniwelowania niechcianych refleksów. Jeśli pojawiły się pierwsze siwe włosy, to taki produkt może je pokryć i zniwelować ich widoczność. Włosy po tonowaniu mogą pozostawać lśniące i odżywione dzięki dodatkowym składnikom produktu do tonowania.

Artykuł promocyjny.