Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Detoks sokowy – hit czy mit?

W pogoni za szczupłą sylwetką, często towarzyszą Ci dietetyczne wyzwania, które przynoszą nieraz więcej szkód, niż korzyści? Jeżeli tak, z pewnością nieraz przyszedł Ci na myśl detoks sokowy, szczególnie popularny w ostatnich latach. Na czym on polega i dlaczego nie warto go stosować?

Detoks sokowy – co to jest?

Zacznijmy od teorii. Detoksykacja organizmu, czyli oczyszczanie, ma na celu usunięcie z organizmu wszelkich „toksyn”, które mogłyby zaburzać pracę ludzkiego układu pokarmowego i wątroby. Picie wyłącznie soków  z warzyw i owoców  przez określony czas rzekomo ma usunąć wszystkie te szkodliwe substancje. Prawdą jednak jest, że Twój organizm sam radzi sobie z oczyszczaniem i jakiekolwiek detoksy nie są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Spożywanie wyłącznie soków może i oczyści Twoje ciało z resztek pokarmowych, jednak nie dostarczysz organizmowi wystarczającej ilości substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów życiowych.

Detoks sokowy ma też inne wady. Ze względu na to, że picie soków nie zapewnia uczucia sytości, uporczywy, głód może przyczynić się do obniżenia nastroju. Głodu na zbyt długiej diecie sokowej nie da się zwyczajnie zaspokoić, ani nawet złagodzić poprzez wypicie kawy czy herbaty. Ponadto w dłuższej perspektywie potrafi prowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych, których skutki mogą być trudne do opanowania.

Ćwiczenia? Nie przy sokach

Problemy z samopoczuciem, koncentracją i ogólne osłabienie wynikające z niedostatecznej podaży składników odżywczych mają także ogromny wpływ na aktywność fizyczną. Mówiąc wprost, przekładają się ostatecznie na jej brak! Powstały w wyniku detoksu deficyt białek i tłuszczów, a co za tym idzie również kalorii, kończy się brakiem energii i wyczerpaniem uniemożliwiającym nawet wykonywanie prostych obowiązków domowych, nie mówiąc już o o ćwiczeniach.

Nie detoks sokowy, a dobra dieta redukcyjna

Jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów i przejść na zdrową, zbilansowaną dietę, która dostarczy Twojemu organizmowi odpowiednie ilości wszystkich niezbędnych składników odżywczych, skorzystaj z cateringu dietetycznego LightBox. Odwiedź stronę https://www.lightbox.pl/catering-dietetyczny-gdynia i wybierz dietę, która najlepiej wpisuje się w Twoje preferencje żywieniowe pod względem charakteru posiłków i dziennego zapotrzebowania kalorycznego.