Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy lakiery hybrydowe dla alergików są dostępne na rynku?

Lakiery hybrydowe cieszą się ogromną popularnością wśród pań. Jednak, jak pokazują badania, to co jest tak kochane, ma również swoje wady. U pewnych pań może wystąpić uczulenie na zwykłe lakiery hybrydowe. Czy w takich wypadkach jedyną opcją jest rezygnacja z pięknie wykonanych stylizacjach na paznokciach? A może istnieje alternatywa dla alergiczek? Na szczęście na rynku dostępne są lakiery hybrydowe dla alergików.

Dlaczego lakiery hybrydowe uczulają?

Lakiery hybrydowe powodują wystąpienie alergii u wszystkich kobiet – nawet tych, które regularnie wykonują taki manicure od długiego czasu. Powodem takiej reakcji alergicznej najczęściej są składniki, jakie można znaleźć w takich lakierach. Substancje mają działanie uczulujące, o czym też przekonuje się coraz większa rzesza kobiet. wśród innych przyczyn wystąpienia alergii wyróżnia się również:

  • użytkowanie acid primera/no acid primera,
  • uszkodzona lampa do utwardzania kolejnych warstw lakieru,
  • użytkowanie acetonu do „zdjęcia” lakieru lub też usuwania warstwy depresyjnej.

Które lakiery hybrydowe nie uczulają?Zobacz!

Objawy uczulenia na hybrydę

Wśród najpopularniejszych objawów uczulenia na lakiery hybrydowe wymienia się:

  • ból palców,
  • pieczenie skóry,
  • świąd wałów paznokciowych,
  • zaczerwienie skóry wokół paznokci.

Warto wiedzieć, że uczulenie na hybrydę może powstawać także na skutek nieprawidłowo używanych kosmetyków, jak np. zbyt długi kontakt lakieru ze skórą. W tym momencie, jeżeli nie zostanie on zbyt szybko usunięty z powierzchni skóry, może dojść do całościowe podrażnienia. Nie tylko należy usunąć go wtedy ze skóry, ale również z paznokci, aby cały organizm mógł odpocząć i się zregenerować. Jeżeli podrażnienie nie będzie znikać samoistnie może okazać się potrzebna wizyta u lekarza specjalisty.

Lakiery hybrydowe dla alergików

W związku z tym, że rynek kosmetyczny, tak samo jak medyczny, idzie do przodu, obecnie dostępne są już lakiery hybrydowe dla alergików. To ratunek dla wszystkich kobiet chcących mieć wykonaną staranną stylizację na paznokciach bez obaw o wystąpienie uczulenia. Lakiery hybrydowe dla alergików zawierają formułę 3free. W ich skład nie mogą wchodzić trzy główne składniki, a mianowicie ftalan dibutyl (DBP), aldehyd mrówkowy i toulen.Te trzy substancje o tajemniczo brzmiących nazwach wywołują silne reakcje alergiczne. Samodzielnie kupując tego rodzaju lakiery hybrydowe należy zwrócić uwagę na ich skład, który zawsze znajduje się na odwrotnej stronie buteleczki. Należy również zwrócić uwagę na to, czy na butelce jest opis 3free, aby mieć pewność, że jest to produkt, który nie będzie wywoływał reakcji alergicznych.

W ten właśnie sposób każda kobieta, bez względu na to, czy zmaga się na co dzień z uczuleniem, czy też nie, będzie mogła pozwolić sobie na manicure hybrydowy.