Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy dieta 1900 kcal jest skuteczna?

Jedną z najpowszechniej stosowanych metod odchudzania jest wprowadzenie ograniczonego spożycia kalorii w ciągu doby. Często słyszymy o dietach 1000 kcal lub 1200 kcal. Czy dieta 1900 kcal nadal może być skuteczna? U kogo się sprawdzi? Jak się do niej przygotować?

Dieta 1900 kcal – kto powinien ją stosować?

Aby ustalić najlepszą dla nas dietę powinniśmy przede wszystkim obliczyć nasze standardowe zapotrzebowanie energetyczne. U większości kobiet o średniej aktywności fizycznej wynosi ono około 2500 kcal. Jeśli nasza nadwaga nie jest duża, a chcielibyśmy pozbyć się jedynie kilku zbędnych kilogramów wprowadzenie diety 1900 kcal może być dla nas dobrym rozwiązaniem. Taka dieta polega na ograniczonym spożyciu kalorii. Skrupulatne liczenie wartości energetycznej spożywanych posiłków bywa uciążliwe, szczególnie na początku. Jednak pierwsze efekty pomogą nam w mobilizacji. Uważa się, że odjęcie od naszego zapotrzebowania energetycznego 500 kcal daje możliwość schudnięcia średnio 0,5 kg tygodniowo. To nie dużo, jednak taki ubytek wagi jest zdrowy i w pełni bezpieczny dla naszego organizmu. Ten rodzaj diety może być też dobrą metodą na wprowadzenie do swojego odżywiania zdrowych posiłków.

Jak zacząć dietę 1900 kcal

Dieta 1900 kcal może być traktowana jako wstęp do bardziej intensywnego odchudzania, a czasami jako sposób na długotrwałą redukcję wagi. Podczas jej stosowania powinniśmy kierować się kilkoma zasadami.

  1.  Pamiętajmy o proporcjonalnym rozłożeniu posiłków- jak przy większości diet redukcyjnych najbardziej kalorycznym z naszych posiłków powinno być śniadanie. Kolejne dania powinny uzupełniać niedobory powstałe w ciągu dnia.
  2. Warto zaplanować 4-5 posiłków dziennie. W ten sposób unikniemy objadania się o jednej godzinie i ataków głodu o innej.
  3. Pamiętajmy o płynach. Odchudzanie dużo łatwiej przebiega u osób które piją około 2 litrów wody dziennie.

Dieta 1900 kcal – efekty

Redukcja kalorii do poziomu 1900 kcal dziennie nie przyniesie spektakularnych wyników z dnia na dzień. Jednak długotrwałe stosowanie zasad zdrowego odżywiania w połączeniu z ograniczeniem kaloryczności posiłków przyniesie zamierzone skutki. W ciągu miesiąca powinniśmy stracić około 2 kg. Jeśli dodatkowo zadbamy o regularną aktywność fizyczną wynik może być jeszcze lepszy. Dietę 1900 kcal poleca się przede wszystkim osobom, które chcą stracić niewielką nadwagę i wysmuklić swoje ciało. Najważniejsza w odchudzaniu jest jednak regularność i wytrwałość. Organizm, który nagle otrzyma zbyt mało kalorii może zacząć je gromadzić. Dlatego dieta 1900 kcal jest dla większości z nas lepszym rozwiązaniem niż krótkotrwałe stosowanie diety 1000 kcal. Pomaga ona w uniknięciu efektu jojo, nie powoduje nagłych ataków głodu i wyniszczenia organizmu, do którego często prowadzą bardziej drastyczne diety.