Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Możliwość i skuteczność naprawy szyby samochodowej

Szyba w samochodzie, zwłaszcza ta przednia, narażona jest na uszkodzenia. Nawet drobna stłuczka na drodze może skutkować pęknięciem szyby, co wiąże się z jej wymianą i niemałym kosztem. Jednak kolizje drogowe to nie jedyne przyczyny uszkodzeń. Ubytki w postaci gwiazdki czy półksiężyca mogą pojawić się znienacka w trakcie jazdy od uderzenia np. kamienia. Czy w takim przypadku także konieczna jest wymiana szyby?

Co robić po pojawieniu się uszkodzeń na szybie?

Nie wolno bagatelizować nawet niewielkich uszkodzeń na szybie. Dotyczy to każdej szyby – przedniej, tylnej i bocznych, panoramy. Z pozoru niegroźne i mało widoczne uszczerbki szkła, wcześniej czy później zaczną się powiększać, co zaburza widoczność oraz wpływa na bezpieczeństwo pasażerów i kierującego. Jeżeli w porę nie zareagujemy na problem, musimy liczyć się z kosztowną wymianą szyby, a może być przecież szansa na jej naprawę w niektórych przypadkach.

Kierujący samochodem z uszkodzoną szybą może otrzyma także mandat lub upomnienie przy najbliższej kontroli przez policję. Dlatego po wystąpieniu uszkodzenia powinno się zwrócić po pomoc do sprawdzonego serwisu, w którym zdiagnozują, a następnie zlikwidują usterkę. Naprawa szyby w serwisie:  https://autoglass.pl/naprawa-szyby/ jest zdecydowanie bezpieczniejszą opcją niż jazda z obecnym uszkodzeniem.

Czy szybę w aucie można naprawić samodzielnie?

Samodzielna naprawa szyby jest niebezpieczna. Powinny zajmować się tym jedynie osoby z doświadczeniem. Nie każde uszkodzenie można naprawić i trzeba być zorientowanym, zatem należy zweryfikować, czy naprawa w tym przypadku ma zastosowanie i będzie skuteczna. Jeżeli są to pęknięcia albo dość duże ubytki szkła (czyli większe niż 24 mm), naprawa nie jest możliwa do wykonania i szyba nie odzyska swojej wytrzymałości. Nie naprawia się też żadnych uszkodzeń w okolicy krawędzi szyby i w polu widzenia kierowcy. Nie da się ponadto naprawiać szyby tylnej.

Do wypełnienia ubytków służy specjalna żywica. Żeby mieć gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa naprawy, musi to zrobić fachowiec. Dlatego powierzając naprawę specjalistom z warsztatu samochodowego, możemy spać spokojnie. Tym bardziej że naprawa w profesjonalnym punkcie trwa szybko i niewiele kosztuje. Przykładem jest tu serwis szyb samochodowych w Gdańsku – Autoglass.

Materiał promocyjny.