Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

5 sposobów na zdobywanie opinii dla firmy w 2023

Pozytywne opinie są jednym z najważniejszych elementów marketingu firmy. Badania pokazują, że 70% społeczeństwa sprawdza opinie przed dokonaniem decyzji zakupowej. Opinie o firmie stanowią istotę tzw. społecznego dowodu słuszności, ale mają również bardzo duże znaczenie w procesie pozycjonowania danej firmy – np. w mapach Google.

Rosnąca świadomość konsumenta, sprawia, że opinie o marce bardzo często warunkują wybór, którą firmę wybrać lub z usług, którego przedsiębiorcy skorzystać. Pozytywne opinie należy nieustannie pozyskiwać, tak by potencjalny klient, wybrał naszą firmę ze względu na ilość pozytywnych opinii.

Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 najlepszych sposobów na zwiększenie ilości opinii.

  1. Zbieraj dane kontaktowe do twoich klientów – Pozwoli Ci to na wysyłanie ankiet z prośbą o ocenę twoich produktów lub usług. Ankiety możesz wysyłać w formie E-mail lub wiadomości SMS.
  2. Umieść na swojej stronie internetowej link, który będzie kierował bezpośrednio do miejsca, w którym klient będzie mógł wystawić recenzję – Pamiętaj, że ludzie z natury są leniwi, więc takie uproszczenie może bardzo pomóc.
  3. Poproś klientów bezpośrednio, metodę stosuj tylko z zadowolonymi klientami, z którymi zdążyłeś zbudować przyjazną relację – pamiętaj, nikt nie lubi osób natarczywych.
  4. W przypadku działań offline, wydrukuj plakat z kodem QR, który po zeskanowaniu będzie prowadził do pola z wystawieniem opinii. Umieść plakat w widocznym miejscu, tak aby żaden klient go nie przegapił.
  5. Skorzystaj z usług firm zewnętrznych – zdajemy sobie sprawę, że proces pozyskiwania opinii jest żmudny i nie każdy ma czas na takie działania. Alternatywą może być skorzystanie z usług firm które zajmują się pozyskiwaniem opinii. Kup opinie Google od Flex Marketing, zadbaj o wizerunek Twojej firmy już dziś.