Keratyna do włosów osiągnęła niedawno dużą popularność. Gabinety fryzjerskie proponują jeszcze więcej pakietów pielęgnacyjnych, jakie efektywnie regenerują włosy, poprawiając ich formę. Do zabiegów owych zaliczamy pomiędzy innymi owe stosujące działanie keratyny. Keratyna to białko, jakie jest głównym budulcem włosa. Jest obecna również w paznokciach, zębach i wierzchnich powierzchniach skóry. Włókna keratyny we włosach związane są ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi. Dzięki temu włosy są miękkie oraz sprężyste. Keratyna wchodzi także w skład zewnętrznej powłoki włosa. Dzięki temu włosy są lśniące.
Keratyna – co to jest?
Keratyna to typ białka oraz jeden spośród ważnych budulców włosów, natomiast również m.in. paznokci. Element tenże odpowiada za ich trwałość oraz wytrzymałość na zniszczenia. Wykonana ze złożonych włókien związanych mostkami dwusiarczkowymi keratyna znajduje się zarówno w korze włosa, jak również jego górnej części. Typ połączeń keratynowych determinuje natomiast wygląd fryzury – stanowi to o tymże, czy włosy są proste, lub również kręcone. Również treść oddziałuje na zewnętrzną formę włosów – umożliwia otrzymać blask oraz piękne wyrównanie dzięki uzupełnianiu zewnętrznej budowy włoska oraz zamykaniu jego odchylonych łusek.
Keratyna – wartości pielęgnacyjne
Keratyna stanowi jeden spośród szczególnie znanych elementów kosmetyków. Uściślając temat, w środkach do pielęgnacji włosów i paznokci jest hydrolizat keratyny, gdyż to oczywiście takie części mogą wejść odpowiednio głęboko w formę włosa czy paznokci również dostarczając jej braki w systemie. To z kolei oddziałuje na naprawę objętości włosów, wsparcie ich cebulek, natomiast również regulację stanu nawilżenia płytki paznokciowej.
Jak funkcjonuje keratyna do włosów?
Keratyna jest naturalnym elementem wzmacniającym włosy. Aby doskonale poznać jako funkcjonuje, natomiast co za tymże idzie, aby wiedzieć kiedy należy włączyć ją w pielęgnację włosów, rozpoczniemy od niewielkiej powtórki z chemii. Mówiąc w dużym ułatwieniu, keratyna to białko, jakie odpowiedzialne jest za typ oraz formę włosów. Treść owa odpowiada również za odpowiednią ochronę włosa, natomiast jej niedostatek może spowodować, iż łuski włosa mogą się otworzyć oraz być niezwykle wrażliwe na uszkodzenia oraz pęknięcia.
Niedostatek keratyny jest niebezpieczny dla włosów, gdyż łuski włosa mogą się wtedy otwierać, podnosząc zagrożenie urazów oraz zniszczeń. Są wrażliwe na rozdwojenie oraz na uszkodzenia. Należałoby wiedzieć, iż niedobory keratyny zdarzają się niezwykle często, gdyż jest ona niszczona w okresie licznych zabiegów – jak malowanie, prostowanie lub kręcenie włosów. Włosy z tego powodu należałoby odbudowywać, dając im dobrej ilości keratyny. Są na to różnorodne środki – maski, odżywki, natomiast choćby specjalistyczne zabiegi fryzjerskie keratynowego prostowania włosów.
Keratyna do włosów – kiedy należałoby ją stosować?
Keratyna do włosów sprawdza się dobrze w wypadku, jeśli masz kłopot z rozdwojonymi końcówkami, Twoje włosy są słabiutkie, płaskie, zniszczone, rozjaśnione. Należy natomiast wykorzystywać ją z rozwagą, bowiem dostarczenie za dużej ilości protein może spowodować, iż włosy staną się szorstkie oraz suche. Możemy postawić zarówno na kosmetyki z keratyną, jak również suplementy, jakie pobudzają produkcję keratyny oraz kolagenu.
Jak często wykorzystywać płynnej keratyny?
Wbrew niejednokrotnie spotykanym opinią, nie należy za często wykorzystywać płynnej keratyny jak również również kosmetyków z keratyną. Gdy nasze włosy nie są rzeczywiście zniszczone to wykorzystujmy jej raz w tygodniu Keratynowe prostowanie włosów (znane również jako brazylijskie prostowanie włosów) zostało stworzone w kraju kawy. Miało na celu pomóc Brazylijkom w dobrym prostowaniu ich dość charakterystycznych czupryn – mnóstwo spośród nich ma bardzo gęste, puszące się oraz kręcone włosy
Jak wykorzystywać keratynę do włosów?
Jak wykorzystywać keratynę do włosów? Na parę sposobów. Płynną keratynę można połączyć z szamponem, odżywką czy maską – starczy parę kropel. Możemy również kosmetyk rozprowadzić po przestrzeni włosów, w formie płynnej, bezpośrednio z fiolki, lecz również w aerozolu. Przed wykonaniem zabiegu, włoski należy umyć szamponem oczyszczającym oraz dokładnie rozczesać. Po aplikacji keratyny włosy możemy wysuszyć suszarką. Natomiast to swego typu paradoks (wszak częste suszenie jest jednym z powodów powstania deficytów keratyny), to oczywiście pod naciskiem ciepła białko to, produkowane z zewnątrz, lepiej dochodzi w głąb włosów.
Płynna keratyna jest niezbędna, jeżeli nasze włosy potrzebują odbudowy. Najpierw umyjmy je szamponem oczyszczającym, jaki otworzy łuski włosów, wysuszmy je ręcznikiem oraz systematycznie rozprowadźmy na pasmach keratynę – dobrze sprawdzają się wówczas artykuły w spreju. Obecnie sięgnijmy po suszarkę. Tutaj oczywiście jest tajemnica sukcesu – keratynowy materiał najlepiej wnika w formę włosów pod wpływem ciepła. Powtarzajmy to po każdym myciu włosów, aż będziemy usatysfakcjonowani z rezultatu.
Jakie są rezultaty wykorzystywania keratyny?
Rezultaty zabiegu keratynowego widoczne są zaraz po zabiegu oraz utrzymują się poprzez czas od 3 do 8 miesięcy, po jakim zabieg można powtarzać dowolną ilość razy. Ogromny nacisk na wytrzymałość rezultatu ma stan włosów poddawanych zabiegowi i utrzymywanie dobrej pielęgnacji włosów po zabiegu. Cena zabiegu keratynowego mieści się w granicach 250-1000 zł, we współzależności od długości oraz gęstości włosów. Znany jest również zabieg keratynowego prostowania włosów, jaki obok wzbogacenia włosów w keratynę zagwarantuje również efektywne ujarzmienie niepożądanych fal oraz loków.
Keratyna do prostowania włosów
Keratynowe prostowanie włosów polega na „wprasowaniu” w formę włosa dobrej ilości wcześniej stworzonego środka keratynowego. Dochodzi do tego za pomocą ceramicznego żelazka fryzjerskiego, jakiego płyta jest rozgrzana aż do 230 stopni Celsjusza. W takich warunkach dochodzi do otwarcia łusek włosa, co usprawnia dopełnienie luk w jego keratynowej formie. Po zamknięciu łusek, włoski są wypełnione keratynowym materiałem. Środek keratynowy winien być utrzymany na przestrzeni włosów poprzez prawie 30 minut, po czym należy wysuszyć włosy suszarką o średniej temperaturze nawiewu.