Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Domowy sposób na regenerację stóp – dlaczego warto moczyć nogi w occie?

Rola stóp w budowie organizmu człowieka jest nieoceniona. To właśnie one zapewniają nam stabilność, przyczepność, możliwość swobodnego chodu-to stopy dźwigają cały ciężar naszego ciała. Poza anatomicznymi rolami, są także naszą wizytówką, zwłaszcza w upalnie dni, kiedy tak chętnie odsłaniamy nogi, dlatego warto dbać o ich odpowiednią pielęgnację stóp na przykład poprzez…moczenie nóg w occie. Sprawdźmy, dlaczego warto zastąpić drogeryjne specyfiki domowymi kosmetykami. 

Dlaczego ocet powinien być częścią każdej apteczki domowej?

Mało kto zdaje sobie sprawę jak zbawienny wpływ na nasze zdrowie może mieć niepozorna, schowana w szafce kuchennej butelka octu. Kwas octowy, który powstaje poprzez fermentację zainicjowaną przez bakterie może być wszechstronnie stosowany, z korzyścią dla naszego zdrowia. Uśmierzy ból żołądka, ukoi bolesne pieczenie powstałe w wyniku oparzeń słonecznych, wysuszy opryszczkę wargową, ale przede wszystkim ulży zmęczonym i przeforsowanym nogom oraz stopom. Jak moczenie nóg w occie wpływa na ich kondycję? Sprawdźmy.

Moczenie nóg w occie – jakie daje efekty?

Jeżeli cierpimy na dolegliwości ze strony nóg i stóp, a kosmetyki kupowane w drogeriach nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto przez kilka dni ograniczyć pielęgnację tej części ciała do stosowania kąpieli z octu jabłkowego. Na co pomoże kwas octowy?

  • skutecznie zwalczy grzybicę stóp
  • pomoże w walce ze zrogowaciałym naskórkiem, zalegającym zwłaszcza na piętach, wygładzając skórę
  • upora się z problemem zżółkniałej płytki paznokcia
  • wyeliminuje brodawki, będące najczęstszą przyczyną zrogowaciałego naskórka
  • pomoże zneutralizować brzydki zapach stóp
  • zmniejszy świąd skóry wywołany przez infekcje bakteryjne i grzybicze

Kwas octowy można zastosować nie tylko w celach pielęgnacyjnych- ocet jabłkowy we współpracy z miodem i ciepłą wodą zwalczy bolesny skurcz łydek, którego możemy doświadczyć po zbyt intensywnym wysiłku fizycznym. Dzięki octowi znaczną poprawę życia odczują również osoby borykające się z zakwasami i opuchlizną stóp-moczenie nóg w occie jest szczególnie zalecane kobietom w ciąży, które w ostatnim trymestrze borykają się z obrzękami w obrębie kończyn dolnych.

Jak moczyć nogi w occie? Przygotowujemy domową kurację

By zaobserwować znaczącą poprawę i regenerację naskórka nie wystarczy raz przepłukać nóg i stóp w wodzie z dodatkiem octu jabłkowego czy białego. Jak w przypadku każdej kuracji, tak i tutaj potrzebna jest dłuższa pielęgnacja. Nogi i stopy należy moczyć w proporcjach 1:1 ocet jabłkowy lub ocet biały z dodatkiem ciepłej wody przez 15-20 minut, przez okres co najmniej 10 dni. W przypadku problemów ze zrogowaciałym naskórkiem po kąpieli stóp możemy wspomóc pielęgnację pumeksem. Spektakularne efekty niewielkim kosztem gwarantowane.