Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wygląda odprawa na lotnisku?

W obecnych czasach podróżowanie samolotem to dla wielu osób normalna sprawa. Są jednak takie osoby, które jeszcze nigdy nie podróżowały samolotem. Ich „pierwszy raz” w samolocie kojarzy im się z fantastyczną przygodą i …wieloma nerwami, czy aby wszystko pójdzie na pewno dobrze. Czy odprawa przebiegnie bez nerwów? Czy niczego nie zapomnimy? Czy będziemy wiedzieć gdzie mamy się udać? Warto wiedzieć, jak wygląda odprawa na lotnisku krok po kroku.

W domu

Zanim trafimy na odprawę, w zaciszu własnego domu sprawdźmy kilka rzeczy. Pierwsza z nich to wymiar bagażu. Na stronie każdego przewoźnika znaleźć można informacje odnośnie wymiarów i wagi, jakie są dopuszczalne na pokładzie samolotu. Warto sprawdzić, czy wszystko się dokładnie zgadza, ponieważ za jeden, dwa, trzy centymetry poza limitem płaci się dodatkowe pieniądze, które są z reguły nie małe. Takich niespodzianek nikt chyba nie chce mieć już na samym wstępie.

Druga rzecz – lista rzeczy zakazanych. Również dostępna na stronie internetowej, informuje o rzeczach jakich nie można mieć w bagażu podręcznym oraz w normalnej walizce. Są rzeczy, których nie można mieć na pokładzie, ale mogą spoczywać ze spokojem w walizce. Należy się z nimi zapoznać – w szczególności, jeżeli na co dzień bierzemy jakieś leki lub też podróżujemy z małymi dziećmi.

Trzecia rzecz – dokumenty! Bez nich nie wolno się stawiać na lotnisku, dlatego ich obecność warto sprawdzić nie jeden raz, a nawet dwa. Bilety na samolot, dowód osobisty lub paszport, który ważny jest przez co najmniej sześć miesięcy.

Na lotnisku

Jak wygląda odprawa krok po kroku na lotnisku? Ze spokojem i wszystko się uda. Po kolei:

  1. Przygotowujemy wszystkie ważne dokumenty.
  2. Nadajemy bagaż na odpowiednim stanowisku.
  3. Idziemy do stanowiska kontroli bezpieczeństwa.
  4. Wykładamy bagaż podręczny na taśmie do skanowania.
  5. W przypadku posiadania leków i pokarmu dla dziecka należy okazać je osobno do kontroli.
  6. Do specjalnego koszyka wkładamy wszystkie metalowe przedmioty, jakie mamy przy sobie, np. pasek od spodni, zegarek, telefon, tablet, itd.
  7. Przechodzimy przez bramkę do skanowania metalu. Jeżeli ona zapiszczy, to pracownik podda kontroli manualnej.
  8. Po przejściu przez bramkę zabieramy swoje rzeczy i udajemy się do odpowiedniej bramki w hali odlotów.
  9. Przy wejściu na pokład na nowo należy pokazać kartę pokładową, aby obsługa mogła skierować pasażerów do odpowiedniego rękawa lub autobusu podwożącego do samolotu.
  10. W samolocie zajmujemy miejsce wskazane na bilecie (obsługa może pomóc namierzyć to miejsce) lub też zajmujemy dowolne miejsce, jeżeli nie jest ono wskazane na bilecie.

Po zajęciu miejsca pozostanie tylko czekać na odlot, aby w końcu móc cieszyć się upragnionymi wakacjami. Prawda, że odprawa na lotnisku nie jest taka straszna?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]