Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym kierować się przy wyborze drukarki do biura?

Drukarki stanowią nieodłączny element wyposażenia biur. Niezależnie od tego, czy prowadzi się niewielkie lokalne biuro czy też międzynarodową firmę – odpowiednia drukarka znacznie ułatwia pracę. Czym kierować się przy wyborze drukarki do biura? W tym artykule dowiesz się, na jakie kryteria warto zwrócić uwagę przed zakupem drukarki. Dzięki temu wybierzesz odpowiedni model dla swojej firmy.

Decydując się na zakup drukarki, warto wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  1. Szybkość drukowania.
  2. Asortyment wkładów i tonerów.
  3. Na jak długo wystarczają tusze? Ile kosztują pojemniki do napełniania? Czy możliwe jest zakupienie zamienników.
  4. Papier i materiały drukarskie.
  5. Czy drukarka obsługuje wszystkie nośniki/formaty, które mają być drukowane? Oprócz różnych formatów papieru mogą to być również specjalne formularze, broszury, ulotki, listy zdjęcia itp.
  6. Czy drukarka posiada możliwość drukowania dwustronnego?
  7. Jak często używana jest drukarka.
  8. Czy urządzenie wyposażone jest w funkcję skanowania i kopiowania.

Jeśli podczas zakupu uwzględni się wyżej wskazane kryteria, z pewnością zakupi się drukarkę, która spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Drukarki biurowe a drukarki domowe. Jakie są różnice?

Drukarki domowe to niewielkie urządzenia przystosowane do prostych zadań, takich jak drukowanie oraz kopiowanie w prywatnych domach. Ich najważniejszymi zaletami są: stosunkowo niska cena, szybkość i łatwa obsługa. Tego typu drukarki można serwisować niezależnie, a tonery z tuszami i papier można wymieniać samodzielnie, w dowolnym momencie.

Drukarki biurowe to zazwyczaj urządzenia wielofunkcyjne, które wyróżniają się na tle pozostałych wysoką prędkością i jakością druku. Drukarki biurowe, jak sama nazwa wskazuje, są używane w biurach, gdzie pracuje duża liczba osób. W związku z tym tego typu drukarki przetwarzają duże ilości wydruków. Drukarki biurowe są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Oprócz standardowego drukowania można także kopiować i drukować różne formaty dokumentów, w tym także ulotki, broszury itp.