Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jaką lampę do hybryd wybrać?

Chcąc wykonywać manicure i pedicure hybrydowy w domu, musisz wyposażyć się w specjalną lampę. Z pozoru wydaje się to zadaniem bardzo łatwym. Lampy UV proponuje wiele marek. Pamiętaj jednak, że lampa lampie nie równa. Od tego, na jakie urządzenie postawisz, będzie zależała trwałość lakieru, a także czas przeprowadzania zabiegu. Na jakie parametry lampy do hybryd zwrócić uwagę?

Jaka lampa do hybryd – UV czy LED?

Lampa jest jednym z najistotniejszych elementów wykonywania manicure hybrydowego. Bez niej nie ma możliwości utrwalenia nałożonego na paznokcie lakieru. Jednak na to, czy będzie on dobrze utrwalony, wpływa rodzaj zastosowanej lampy. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje tego urządzenia; lampy UV, LED oraz UV/LED, które łączą w sobie zalety dwóch pozostałych. Każdy z tych modeli ma swoje wady i zalety.

Podstawową lampą, która świetnie sprawdzi się w domowych warunkach, jest ta UV. Jej działanie opiera się na wykorzystywaniu światła ultrafioletowego wewnątrz urządzenia. Światło to dokładnie oświetla płytkę paznokcia. Niewątpliwym plusem tego modelu jest też cena, która jest o wiele niższa niż lamp LED czy hybrydowych.

Drugim rodzajem lamp do hybryd jest ta z oznaczeniu LED. Do utwardzenia lakieru wykorzystuje ona światło diodowe – unikatowe. Dzięki temu płytka paznokcia oświetlana jest równomiernie, a lakier utwardza się szybciej. Lampy LED lepiej też radzą sobie z mocno napigmentowanymi kolorami. Ich wadą jest jednak cena oraz skomplikowana wymiana żarówek. Najczęściej trzeba tego dokonać w autoryzowanym serwisie, co podwyższa koszty eksploatacji urządzenia.

W domowych warunkach do prywatnego użytku najlepiej sprawdzają się lampy UV/ LED. Łączą one właściwości jednego i drugiego urządzenia. Posiadają one dwie długości fal, przez co utwardzają zarówno żele, jak i hybrydy. Lampy o tych właściwościach znajdziesz na perfumeria.pl/collections/elisium, gdzie marka Elisium proponuje je w atrakcyjnych cenach.

Jaka powinna być moc lampy do hybryd?

Wybór typu lampy to dopiero początek. Równie ważnym parametrem jest moc urządzenia. Najczęściej możemy spotkać się z lampami o mocy 9W, 24W, 36W oraz 48/24W. Jaka jest najlepsza? Wszystko zależy od tego, do czego urządzenie będzie wykorzystywane. W domowych warunkach sprawdzają się lampy o mocy 9 lub 24W. W sprzęt o większej mocy wyposażyć powinny się salony kosmetyczne. Dzięki niej będą one mogły wykonywać manicure na różnego typu produktach – hybrydach i żelach.

Czy kształt lampy do hybryd ma znaczenie?

Lampy do hybryd występują w różnej formie. Te najprostsze mają kształt mostka. Ten typ urządzenia inaczej nazywany jest lampą otwartą. Świetnie sprawdza się w podróży i przechowywaniu. Ergonomiczny kształt pozwala przenosić lampę w torebce. Niestety może się zdarzyć, że mostek będzie miał źle rozmieszczone żarówki, a przez to nie będzie odpowiednio naświetlać płytkę paznokcia. Lepszym rozwiązaniem jest więc tzw. budka, czyli lampa zabudowana z trzech stron. Dzięki temu gwarantuje ona szybsze i efektywniejsze naświetlanie.