Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Furtka bezpieczna i dopasowana do ogrodzenia – co wybrać?

Furtka powinna pasować do całości ogrodzenia, aby nadać mu atrakcyjny wygląd. Jak ją dopasować? Najlepiej zdecydować się na gotowe systemy ogrodzeniowe, w ramach których można dokupić ją jako dodatkowy element.

Przejście z ulicy na prywatną posesję tworzy furtka ogrodzeniowa. Do jej wykonania mogą posłużyć różne rodzaje materiałów, na przykład kiedyś najczęściej było to drewno, ale obecnie spotyka się także inne typy furtek, na przykład stalowe czy aluminiowe. Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniej furtki.

Jak wybrać dobrą furtkę?

Dobra furtka ogrodzeniowa to taka, która będzie spełniała kilka wymogów:

  • będzie łatwa w obsłudze – otwieraniu i zamykaniu
  • będzie zapewniała odpowiedni stopień bezpieczeństwa
  • będzie komponowała się z resztą ogrodzenia

Furtki mogą być wyposażone w różne systemy regulujące dostęp na posesję. Dzisiaj najczęściej stosowane są furtki wyposażone w klamki, dlatego są one łatwe w obsłudze. Kiedyś zamiast zamków stosowano także inne rodzaje zamknięć, na przykład na zasuwy albo z użyciem opasek, które zawieszano pomiędzy furtką a ogrodzeniem.

Najlepszym wyborem będzie zatem furtka z zamkiem, który może być również wyposażony w elektrozaczep. Takie rozwiązanie pozwala na kontrolę dostępu na posesję. Domownik może wtedy otworzy furtkę, gdy osoba stojąca na zewnątrz naciśnie na przycisk na domofonie.

Aby furtka mogła wyglądać dobrze wraz z całym ogrodzeniem, warto pomyśleć o zakupieniu jej jako jeden z elementów większego systemu ogrodzeniowego.

Systemy ogrodzeniowe z furtkami

Wykonie ogrodzenia wokół posesji może być jeszcze łatwiejsze, gdy wybierze się do tego celu system ogrodzeniowy. Obecnie takie systemy wybierane są bardzo często, ponieważ wyróżniają się nie tylko stylowym, spójnym wyglądem, ale również łatwym montażem oraz przystępnymi cenami.

Pod tym pojęciem znajdują się rozbudowane kolekcje materiałów, które zawierają przęsła ogrodzeniowe – także w formie gotowych do montażu paneli, ale również elementy jak furtka ogrodzeniowa – https://fello.pl/ogrodzenia/furtka/ oraz brama wjazdowa. Dodatkowo obejmują one elementy stosowane do montażu, czyli słupki czy podmurówki. Wybrane systemy włączają również elementy jak sztachety, z których można wykonać inne wygrodzenia, na przykład na balkonie, schodach.

Wybór systemu ogrodzeniowego zawierającego furtkę pozwala na uzyskanie maksymalnie harmonijnego, spójnego wyglądu. Do wyboru jest wiele stylowych wariantów – od nowoczesnych ogrodzeń palisadowych, przez ogrodzenia drewnopodobne z aluminium, a skończywszy na tanich systemach z paneli drucianych.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]