Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Maty grzewcze – zalety i korzyści

Elektryczne maty grzewcze to popularne rozwiązanie stosowane jako podstawowe ogrzewanie pomieszczenia lub jako instalacja dodatkowa w pokoju. Z czego wynika ich popularność? Dowiedz się, z jakimi zaletami i korzyściami dla domu wiąże się korzystanie z mat grzejnych.

Czym są i jak działają maty elektryczne grzewcze?

Zanim przejdziemy do wymieniania atutów tego rozwiązania, wyjaśnimy, czym właściwie są maty elektryczne. Otóż jest to rodzaj ogrzewania powierzchniowego na podczerwień, które przekazuje ciepło w formie promieniowania. Stanowi połączenie przewodu grzewczego o danej średnicy, umieszczonego na siatce z włókien szklanych, czego efektem jest powstanie taśmy o określonej długości i szerokości. Standardowa moc maty elektrycznej wynosi 160 W/m2, choć dostępne są również urządzenia o wyższych lub niższych parametrach. Do wytworzenia energii wykorzystuje się prąd elektryczny.

Maty elektryczne są układane zazwyczaj w przypadku powierzchni ceramicznych albo kamiennych. Na wylewce umieszcza się warstwę izolacyjną, później matę grzejną, a na koniec można zastosować wylewkę samopoziomującą bądź klej i zamontować wierzchnią warstwę z płytek kamiennych albo ceramicznych.

Ekonomiczne maty grzewcze

Dobrej jakości maty elektryczne, takie jak systemy grzewcze oferowane przez firmę Termofol, to rozwiązanie wyróżniające się wieloma zaletami.

Przede wszystkim jest to bardzo ekonomiczna propozycja. Przez to, że ciepło w pomieszczeniu z zamontowaną matą grzewczą akumuluje się w ścianach, a nie powietrzu, system nie generuje dużych strat podczas wietrzenia, co przekłada się na oszczędności finansowe. Pod tym względem stanowi więc znacznie korzystniejszą propozycję niż np. tradycyjne formy ogrzewania.

Maty elektryczne dla alergików

Między podłogą a sufitem w pomieszczeniu z matą grzewczą występują minimalne różnice temperatur. Dzięki temu niemal nie występuje ruch konwekcyjny powietrza, co sprawia, że w pokoju prawie nie unosi się kurz. To szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie.

Elektryczne maty dla zdrowia i komfortu

Maty elektryczne przynoszą również inne korzyści zdrowotne. Nie od dziś wiadomo, że wychłodzenie stóp ma negatywny wpływ na samopoczucie, a nawet zdrowie organizmu, prowadząc często do przeziębienia. Ukierunkowane ciepło promieniujące z podłogi sprzyja rozgrzaniu organizmu. Może mieć także wpływ na ogólną poprawę samopoczucia i zdrowia, nie tylko podczas chłodnych miesięcy w roku. Przyjemne ciepło, które rozgrzewa stopy, wspiera prawidłowe krążenie w organizmie, wspomaga likwidację bólu mięśni i pleców, a także poprawia koncentrację.

Uniwersalne i łatwe w montażu

Maty grzejne można zamontować w każdym pomieszczeniu: nie tylko w salonie, kuchni czy sypialni, ale również łazience i toalecie. Urządzenia są lekkie, dzięki czemu stanowią alternatywę dla innych technologii ogrzewania podłogowego, z których nie można z różnych przyczyn (np. zbyt dużego obciążenia stropu) skorzystać na wyższych kondygnacjach. Systemy są ponadto łatwe w montażu, co przekłada się na szybkość realizacji usługi.