Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Era worków, służących segregacji

Segregacja śmieci jest już naszym obowiązkiem i powinnością. Dzięki segregacji możemy przysłużyć się planecie. Jednak, czy każdy z nas wie, jakie kolory worków obowiązują przy segregacji odpadów komunalnych.

Worki na śmieci niezawodne każdego dnia

Worki na śmieci należą do podstawowego wyposażenia większości gospodarstw domowych. Aby stosować odpowiednią segregację śmieci, rozdzielamy odpady, wrzucając je nie tylko do odpowiednich śmietników ale też worków. Foliowe worki na śmieci występują w naszym życiu na każdym kroku, wykonane z folii HDPE – polietylen o wysokiej gęstości, produkuje się z niego worki o niedużej grubości, ale odporne na rozdarcie i LDPE oraz dostępne w kilku pojemnościach: 35, 60, 120, 160 i 240 l. Ich popularność sprawia, że te opakowania przeniknęły w zasadzie w wiele sfer naszego życia, a zakup różnokolorowych worków znacznie ułatwia grupowanie odpadów. Niestety często jesteśmy przytłoczeni ilością rodzajów worków na śmieci dostępnych w sklepach. Jednak różnią się od siebie pojemnością, gabarytami, kolorami, przeznaczeniem i ceną. Solidne worki na śmieci powinny być wykonane z wytrzymałego, solidnego materiału, odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i rozerwanie. Najtańsze są worki foliowe, które charakteryzują się różnorodną grubością, dostępne są worki cienkie, przeznaczone głównie do gromadzenia odpadów miękkich oraz grubsze, specjalnie wzmacniane i mają wszechstronne zastosowanie: do wypełniania koszy i pojemników na śmieci, jak i do mocowania na stelażu..

Worki na śmieci poza jakością i elastycznością, powinny być wygodne w użytkowaniu, ważne, aby posiadały taśmy ściągające czy uszy ułatwiające związanie worka oraz przenoszenie śmieci.

Pojemność

Aby worki na odpady spełniały one swoją rolę, ich rozmiar musi być dopasowany do wielkości kubła na śmieci. Wybierając rozmiary worków na śmieci, warto wziąć pod uwagę ich przeznaczenie a więc liczbę osób mieszkających w gospodarstwie domowym.

Jakość

Wytrzymałość ma znaczenie, dlatego worki foliowe o wzmocnionych ściankach będą odpowiednie do użytku np.: w kuchni.

Kolor ma znaczenie!

Niebieski kolor worka – papier

Wrzucamy: opakowania papierowe, papier biurowy, zeszyty, tekturę, karton, gazety, książki, magazyny, katalogi,.

Nie wrzucamy:

kartonów po napojach i mleku.

Żółty kolor worka – tworzywa sztuczne i metal

Wrzucamy:

butelki plastikowe, opakowania po kosmetykach, chemii gospodarczej i środkach czystości, plastikowe opakowania, kartony po napojach i mleku, zakrętki plastikowe i metalowe, opakowania aluminiowe, stalowe.

Zielony kolor worka – szkło

wrzucamy:

szklane butelki, słoiki bez zakrętek.

Brązowy kolor worka – odpady bio

Wrzucamy obierzyny z owoców i warzyw, owoce i jarzyny, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, zwiędłe kwiaty, resztki produktów spożywczych i potraw.

Nie wrzucamy:

mięsa, nabiału, tłuszczu.

Do brązowego worka wrzucamy odpady ogrodowe