Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Pomysły na ręcznie robioną biżuterię

Świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji jest biżuteria. Obecnie można liczyć na ogromny wybór i to nie tylko w sklepach jubilerskich. Modne stały się rękodzieła ze względu na ich unikalność.

Jeśli ktoś szuka oryginalnej ozdoby, jedynej w swoim rodzaju, to biżuteria handmade będzie idealnym rozwiązaniem. Można spróbować swoich sił i stworzyć ją samodzielnie. Trzeba tylko wyposażyć się w odpowiednie akcesoria i półprodukty, aby móc przystąpić do działania. Ręcznie wykonane ozdoby to świetny pomysł na prezent dla bliskich. Jedynym ograniczeniem będzie własna kreatywność, bo możliwości są niemalże nieograniczone.

Jaką biżuterię można wyczarować w domowym zaciszu?

Sposobem na stworzenie unikalnej stylizacji jest wzbogacenie jej o własnoręcznie wykonaną biżuterię. Można wykonać rozmaite kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki. Dostępnych jest wiele półproduktów, które pozwalają na stworzenie pięknych ozdób. Nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rękodziełem, mogą wyczarować piękną biżuterię. Wraz z nabieraniem doświadczenia będzie się przechodzić od projektów prostych do bardziej zaawansowanych. Już nawet minimalistyczne kolczyki z perłami na sztyfcie świetnie się prezentują. Mogą zostać przyozdobione kamieniami szlachetnymi. Są one dostępne w wielu kolorach, rozmiarach i kształtach.

Trzeba tylko wyposażyć się w bigle srebrne, aby powstały wiszące kolczyki, mieniące się kamieniami szlachetnymi. Za pomocą techniki beadingu i koralików mogą powstać piękne kolczyki indiance i rożki. Wystarczy sznurek i połyskujące kryształki, aby wykonać unikalną biżuterię. Stworzenie bransoletki z koralików jest bardzo proste i daje nieograniczone możliwości. W zależności od półproduktów, można zrobić bransoletkę pasującą do konkretnej okazji. Do eleganckiego stroju warto sięgnąć po koraliki z klasycznym wykończeniem. Efektywny sznur z koralików można wykonać ściegiem herringbone, peyot lub brick stitch. Wszystkie te techniki pozwalają na uzyskanie rozmaitych wzorów.

Biżuteria hand made w różnych odsłonach

Mając bazę w postaci srebrnego łańcuszka i zawieszki, można stworzyć rozmaite naszyjniki. W zależności od wybranych półfabrykatów jubilerskich, biżuteria hand made będzie pasowała do stylizacji casualowych, eleganckich lub nawet sportowych. Naszyjniki wykonane technikami beadingowymi prezentują się rewelacyjnie. Modne są obecnie wielorazowe naszyjniki. Należy przyczepić kilka łańcuszków różnej długości za pomocą specjalnego zapięcia, dzięki czemu nie będą się one splątywały. Wspaniały efekt pozwalają uzyskać łańcuszki umieszczone asymetrycznie. Latem świetnie sprawdzi się bransoletka na kostkę, do przygotowania której wystarczy łańcuszek, łącznik i zapięcie. Można nawlekać koraliki na krośnie lub wypleść bransoletkę ze sznurka. Jako ozdobne elementy rewelacyjnie sprawdzają się chwosty, muszelki, gotowe zawieszki. Bransoletkę na rękę można stworzyć z drewnianych kulek, koralików z lawy wulkanicznej, pirytu i hematytu. Potrzebne będą: sznurek, linka stalowa lub gumka jubilerska. Naszyjnik z kamiennym lub drewnianym wisiorem na sznurku lub rzemieniu to kolejny świetny pomysł na biżuterię hand made.