Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym się charakteryzuje dobry dietetyk?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na współpracę z dietetykiem. Szybkie tempo życia sprawia, iż w wielu przypadkach nie mamy czasu samodzielnie szukać rozwiązań, które pozwolą nam zrzucić dodatkowe kilogramy, wprowadzić do swojej codzienności zdrowsze posiłki lub poradzić sobie ze świeżo wykrytą nietolerancją pokarmową lub alergią. Centrum dietetyki to dobre miejsce, aby szukać pomocy również w sytuacji gdy zmagamy się z różnego rodzaju chorobami dietozależnymi. Jakie cechy wyróżniają dobrego specjalistę w tej dziedzinie?

Empatia i chęć niesienia pomocy

Osoby odwiedzające dietetyka niejednokrotnie mają za sobą lata nieudanych prób zrzucenia wagi. Dla wielu z nich cały proces jest obarczony stresem, a niejednokrotnie wiąże się z ogromnymi kompleksami. Dobry specjalista powinien umieć słuchać swoich pacjentów oraz rozumieć ich potrzeby. Musi także czuć potrzebę pomagania innym, a nie skupiać się wyłącznie na kwestiach praktycznych, np. ułożeniu jadłospisu. Umiejętność motywowania, a jednocześnie egzekwowania wyznaczonych celów mają kluczowe znaczenie w kontekście owocnej współpracy.

Szeroka wiedza na temat funkcjonowania organizmu

To absolutna podstawa. Centrum dietetyki powinno być miejscem, w którym możemy zadbać o swoje zdrowie i poprawić jakość życia. Niemniej jednak specjalista musi posiadać wiedzę dotyczącą zarówno wpływu poszczególnych składników odżywczych na organizm człowieka, znać najnowsze badania naukowe dotyczące odżywiania oraz kierować się faktami. Nie powinien zatem eksperymentować z modnymi dietami, dopasowując jadłospis do faktycznych potrzeb pacjenta oraz jego stanu zdrowia. Pod uwagę trzeba też wziąć upodobania kulinarne i możliwości finansowe.

Profesjonalna organizacja pracy

Przepisywanie diet w ciemno jest jednym z największych błędów. W dobrym centrum dietetyki pracują osoby, które ustalają założenia jadłospisu dopiero po otrzymaniu wyników badań od swoich podopiecznych. Profesjonalna organizacja pracy wymaga ponadto regularnego planowania spotkań i pełnej znajomości historii pacjenta.

Zapraszamy: centrum dietetyki Częstochowa