Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy można opóźnić okres u kobiet?

Jak opóźnić okres? To pytanie zadaje sobie dzisiaj wiele kobiet, które mają w planach ważne wydarzenie. Najczęściej jest ono związane z własnym ślubem i wyjątkowością tego dnia. To też nie jest reguła, bowiem w obecnych czasach wiele sportsmenek często dostaje menstruacje w momencie ważnych dla siebie zawodów. Czy jest możliwe opóźnienie okresu? Warto to sprawdzić.

Środki farmakologiczne a opóźnienie okresu

Jak opóźnić okres? Przy pomocy środków farmakologicznych, które są łatwo dostępne. Mianowicie chodzi tutaj o bardzo popularne tabletki antykoncepcyjne. W takich tabletkach zawsze znaleźć można hormony, które wpływają na brak owulacji – o ile wcześniej nie doszło już do zapłodnienia. W normalnych przypadkach tabletki antykoncepcyjne powodują znaczne zmniejszenie ilości krwawienia lub czasem nawet jego całkowitą utratę – chociaż to ostatnie zależne jest również od kobiecego organizmu.

Aby opóźnić okres w ten sposób, należy po skończeniu przyjmowania tabletek jednofazowych, rozpocząć przyjmowanie tabletek na kolejny cykl. Zwykle po 21 tabletkach na ogół następuje tydzień przerwy w którym to właśnie jest czas na wystąpienie krwawienia. Zamiast robić sobie przerwę, kobieta powinna rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego listka. W ten sposób okres można opóźnić nawet o kilka miesięcy, aczkolwiek nie jest wskazane robienie takich przerw od miesiączkowania. Przy czym takie postępowanie należy skonsultować z lekarzem. Wszystko przez to, że nie wszystkie tabletki w listkach jednofazowych mają odpowiednie hormony. Lekarz prowadzący wskaże jakie tabletki należy pomijać, aby mieć pewność, że tego okresu faktycznie nie będzie się miało w wyznaczonym czasie.

Naturalne metody na opóźnienie okresu

Jak opóźnić okres przy pomocy natury? Nie da się tego zrobi. Jest to możliwe tylko wtedy, jeżeli będzie się przyjmowało hormonalne tabletki antykoncepcyjne, tak jak to zostało opisane powyżej. Tylko, że wiele pań uważa, że zna naturalne sposoby na opóźnienie okresu. Można je jak najbardziej wypróbować na sobie, ale należy uwzględnić fakt, że każdy organizm jest inny. To, co pomogło przyjaciółce, siostrze, babci, mamie, wcale nie musi zadziałać na nas.

Wśród naturalnych metod wyróżnia się przyjmowanie dużej ilości witaminy C oraz picie wapna. Uwaga! Zbyt duża ilość witaminy C w organizmie może doprowadzić do zakwaszenia organizmu, a co za tym dalej idzie – do problemów z oddawaniem moczu. Kolejnym, naturalnym sposobem na opóźnienie okresu, a nawet na jego częściowe zlikwidowanie są…nerwy i stres. Chociaż jest to jedna z najmniej polecanych metod. Czasem zmiana klimatu jest bardzo pomocna przy opóźnieniu okresu. Wystarczy wyjechać do innego kraju, aby zaburzyć u siebie cykl menstruacyjny.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]