Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Własna firma – czy to zajęcie dla każdego?

Prowadzenie własnej firmy brzmi niezwykle zachęcająco, nieprawdaż? Wysokie zarobki, uplasowana pozycja, dowolne godziny pracy… Nie zawsze jest jednak tak kolorowo, jak niektórzy to opisują! W dzisiejszym artykule zastanowimy się wspólnie, czy prowadzenie własnego biznesu jest dla każdego i czy rzeczywiście warto. Jeśli planujesz otwarcie biznesu, lecz budzi to w tobie niemałe wątpliwości – koniecznie zostań z nami.

Praca na etacie a własna firma

Z roku na rok coraz więcej etatowych pracowników decyduje się na… rzucenie dotychczasowej pracy pod pretekstem założenia własnej firmy! Czy to dobrze, czy źle? Oceńcie sami! Niemniej zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści… Etat zwykle wiąże się ze stałymi godzinami pracy, określoną wcześniej stawką czy możliwościami rozwoju właśnie poprzez uczestnictwo w firmowych szkoleniach. W przypadku prowadzenia własnego biznesu sprawa już nieco się komplikuje… Wysokie zyski nie są gwarantowane na starcie, a ciebie czeka sporo formalności… i obowiązków. Czy warto podjąć się wyzwania, jakim jest własny biznes? Zobaczcie sami!

Umiejętności i wiedza

Chcesz założyć własny biznes? Świetnie! Zadaj sobie na starcie pytanie – „Czy posiadasz umiejętności niezbędne do prowadzenia firmy?”. Prowadzenie działalności to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać… Próba wejść na rynek z usługą z branży, o której nie wiemy nic, może zakończyć się fiaskiem. Własna firma to nie tylko rejestracja w CEIDG, zatrudnienie pracowników i zaznajomienie się z tematem opodatkowania. To coś znacznie więcej! Wymaga bowiem posiadania specjalnych predyspozycji, a także doświadczenia i dużej wiedzy.

Jeśli podjąłeś już ostateczną decyzję o założeniu własnej firmy, zapoznaj się ze stroną – https://implemo.pl/. Firma Implemo zajmuje się wdrażaniem automatyzacji procesów oraz systemów ERP, które wzniosą twój nowy biznes na wyższy level! Rozwój marki to w końcu podstawa!

Analiza rynku

Często popełnianym przez nowicjuszy błędem, jest brak zaznajomienia się z trendami panującymi na rynku. Czy zrobiłeś dobry research? Czy wiesz, jakich usług i produktów mogą oczekiwać twoi potencjalni klienci? Poznanie rynku i praw nim rządzących to absolutna konieczność. Bez tego ani rusz! W innym wypadku może okazać się, że twoje wyobrażenia będą dalekie od rzeczywistości…

Cechy osobowości

O różnicach między pracą na etacie a własnym biznesem co nieco zdążyliśmy wspomnieć… Jak już wiecie, prowadzenie firmy wymaga posiadania pewnych predyspozycji. Co mamy na myśli? Wytrwałość i cierpliwość to bardzo pożądane cechy. Sukces nie zawsze przychodzi od razu, co więcej – porażki powinniśmy traktować raczej jako lekcje! Jeśli nie ma w tobie zaparcia i woli walki – zastanów się, czy aby na pewno jesteś w stanie podołać temu wyzwaniu.

Czas to pieniądz

Nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem! Prowadzenie własnego biznesu wymaga wielu poświęceń. Pracując na etacie, z reguły masz ustalone godziny pracy, które niekiedy ulegają drobnym zmianom… Biznes to biznes! Czasami bycie pod telefonem 24h/dobę to konieczność, a zwłaszcza w momencie stawiania pierwszych kroków w biznesowym świecie… Czy predysponujesz wystarczającą ilością czasu, by móc w pełni skupić się na rozwoju marki?

Motywacja

Jaka jest twoja motywacja? Chcesz wyrwać się spod nadzoru okropnego szefa? Praca od poniedziałku do piątku przestała sprawiać ci radość? A może… masz świetny koncept i pragniesz wdrożyć go w życie? Odpowiednia motywacja to klucz do sukcesu! Znajdź coś, co napędzi cię do prowadzenia firmy.

Kolejna firma, kolejna porażka

Wielu przedsiębiorców nie wyciąga żadnych wniosków! O czym mowa? Zakładanie kolejnych biznesów bez zastanowienia się, dlaczego pierwsza firma nie odniosła sukcesu… jest kompletnie bezsensowne. Jeśli zakładasz biznes po raz kolejny, przeanalizuj wcześniej popełnione błędy i zobacz, co możesz ulepszyć!

Własny biznes – czy warto?

I tak, i nie! Nie podamy wam jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to uwarunkowane wieloma czynnikami. Jeżeli czujesz się gotów, by stworzyć coś nowego – nie zwlekaj. Włożone trudy z czasem zaowocują, a ty zdobędziesz coś, czego nikt inny ci nie odbierze – wiedzę i tak cenne doświadczenie.