Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak dbać o świeży tatuaż?

Sprawdzone i bezpieczne salony tatuażu informują swoich klientów, jak należy postępować z nową dziarą. Jednak w ferworze pozytywnych emocji zdarza się zapomnieć o cennych wskazówkach tatuatora. Tatuaż zostaje z nami już na całe życie, więc warto zadbać o jego prawidłową pielęgnację. Tutaj przeczytasz, jak dbać o świeży tatuaż, żeby był piękny przez lata.

Gojenie i pielęgnacja świeżego tatuażu – co musisz wiedzieć?

Decydując się na zrobienie tatuażu, należy mieć na uwadze, że ozdoba zostanie na naszej skórze na całe życie. Oprócz przemyślanego wzoru i miejsca, w którym będzie wykonany tatuaż, trzeba też wiedzieć, jak o niego prawidłowo zadbać. Odpowiednia traktowanie rany i malunku od samego początku umożliwi nieskazitelny wygląd tatuażu przez wiele lat. Obecnie na rynku znajduje się wiele produktów przeznaczonych wyłącznie do pielęgnacji tatuaży. Nie musisz daleko szukać, ponieważ w sklepie internetowym https://uzbira.pl/ znajdziesz wszystko, co będzie ci potrzebne w pierwszych tygodniach z nową dziarą.

Co należy wiedzieć jeszcze przed wykonaniem tatuażu?

Dobrze przygotowana skóra ułatwi proces gojenia oraz wpłynie na wygląd tuszu po całkowitym zagojeniu się tatuażu. Wykonanie dziary będzie prostsze i mniej bolesne, gdy odpowiednio wcześniej zaczniesz ją zmiękczać i nawilżać przeznaczonymi do tego balsamami. Ważne, aby skóra nie była opalona, stylista lepiej dobierze wtedy kolor barwnika, który będzie dopasowany do naturalnej karnacji. Nie pij alkoholu ani nie pal papierosów przynajmniej jeden dzień przed zabiegiem, ponieważ wszelkie używki rozrzedzają krew i utrudniają regenerację naskórka.

Jak dbać o świeży tatuaż?

Tatuaż powstaje poprzez mikronakłucia skóry, przez które wprowadzany jest tusz. W tym miejscu tworzy się rana, z której może wypływać krew i osocze. Tatuaż może być wypukły i opuchnięty, jest to naturalna reakcja obronna organizmu. Stan zapalny, gorączka, opuchlizna te objawy są normalne i powinny ustąpić po upływie doby od wykonania dziary. W tym momencie należy dbać o to, żeby umożliwić prawidłowe gojenie się rany oraz nie doprowadzić do zakażenia. Tatuator po zakończonej pracy oczyszcza skórę i zabezpiecza ją opatrunkiem, najczęściej specjalną folią. Dalszy proces należy już do właściciela tatuażu. Zobacz kilka wskazówek, które pozwolą ci szybko cieszyć się nowym nabytkiem.

Oczyszczanie i nawilżanie

Świeży tatuaż to rana na powierzchni skóry, którą należy ostrożnie pielęgnować i umożliwiać regenerację. Po upływie około 3 godzin od wizyty w studiu możesz zdjąć folię i delikatnie przemyć tatuaż letnią wodą i mydłem, żelem bądź szamponem do dezynfekcji tatuażu. Pamiętaj, żeby przed każdą zmianą opatrunku umyć ręce. Nie wolno doprowadzić do zakażenia się rany. Gdy umyjesz miejsce z tatuażem osusz je za pomocą jednorazowego ręcznika papierowego, który jest bardziej higieniczny niż klasyczne ręczniki. Przykładaj lekko papier do skóry, nie pocieraj. Umyta skóra jest gotowa na przyjęcie porcji maści albo kremu do tatuażu, który ma łagodzić stan zapalny oraz podrażnienia. Czynność powtarzaj przynajmniej 4 razy dziennie. Ranę możesz opatrzyć, aby nie była narażona na czynniki zewnętrzne.

Nie pij alkoholu

Nie zaleca się spożywania alkoholu do tygodnia po zrobieniu tatuażu. Spowalnia gojenie się ran, ponieważ rozrzedza krew. Działa również wysuszająco, a rana aby dobrze się wygoić powinna być nawilżona.

Unikaj słońca i wilgoci

W pierwszym tygodniu po wykonaniu tatuażu nie powinien być narażony na kontakt ze słońcem. Może to spowodować, że barwnik wyblaknie, przez co tatuaż nie będzie dobrze wyglądał. Zasada ta dotyczy również po wygojeniu się rany. Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi dziarami, nie wystawiaj ich na słońce. Ważne jest również stosowanie kremów z wysokimi filtrami, które doraźnie zabezpieczą tusz przed wybieleniem. Nie są wskazane również wizyty w solarium. Unikaj też korzystania z basenów i saun, ponieważ rana nie może być długo moczona. Kontakt z potem może wpłynąć na przedostanie się drobnoustrojów do świeżego tatuażu.

Nie zdrapuj strupków

Swędzenie i pojawianie się drobnych strupów na powierzchni tatuażu to znak, że się goi. Pod żadnym pozorem nie drap skóry, aby bardziej jej nie uszkodzić. Może to nawet spowodować starcie tuszu i uszkodzenie tatuażu. Objawy gojenia się rany można złagodzić, przykładając zimne okłady z lodu zawiniętego w ściereczkę. To na pewno przyniesie ci ulgę.

Tatuaż to pamiątka, która będzie ci nieustannie towarzyszyć, dlatego istotne jest to, jak będzie wyglądał. Oprócz talentu tatuatora na estetykę dziary wpływa także sposób pielęgnacji. Korzystaj z tych porad od początku, a twój tatuaż zawsze będzie atrakcyjny.