Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Sprężarki w przemyśle meblarskim

Sprężarki powietrza doskonale sprawdzą się w przemyśle meblarskim. Firmy zajmujące się produkcją mebli i wyrobów drewnopochodnych często korzystają z wyżej wymienionego sprzętu w trakcie wykonywania zleceń dla swoich kontrahentów. Duże znaczenie ma rodzaj posiadanego kompresora przemysłowego, jego moc, parametry techniczne, łatwość konserwacji i wydajność w działaniu.

Kompresory do branży meblarskiej

Sprężone powietrze jest medium wykorzystywanym w produkcji mebli i tkanin, a także w przetwórstwie drewna. Odpowiednio dobrany kompresor przemysłowy jest niezastąpionym urządzeniem w zakładach produkcji wyrobów meblarskich. Sprężone powietrze jest jednym z najważniejszych mediów energetycznych w tej branży. Może ono być wykorzystane do napędów liniowych i obrotowych w maszynach służących do profesjonalnej obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych, automatyki i sterowania narzędzi pneumatycznych, różnego rodzaju procesów lakierowania i suszenia, a także czyszczenia oraz chłodzenia drewna. W branży meblarskiej kompresory przemysłowe stosowane są także do napędów pneumatycznych.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej dotyczącej konkretnego kompresora przemysłowego dedykowanego branży meblarskiej i przetwórstwa drewna, należy dokładnie oszacować, czy urządzenie to jest tanie w eksploatacji i wyróżnia się odpowiednimi parametrami technicznymi. Duże znaczenie ma jakość zastosowanych do jego produkcji podzespołów. Korzystając z kompresora przemysłowego w zakładzie meblarskim należy pamiętać o regularnym usuwaniu kondensatu i zapobieganiu zawilgoceniu  podzespołów technicznych urządzeń poprzez stosowanie odpowiednich osuszaczy sprężonego powietrza.

Jaki typ sprężarki nadaje się do małych zakładów meblarskich?

W branży meblarskiej i przetwórstwa drzewnego występują liczne obciążenia finansowe związane między innymi z podatkami akcyzowymi na zużycie energii elektrycznej, dlatego też duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego modelu kompresora przemysłowego ma jego energooszczędność. Powinno być to urządzenie, które jest wydajne w działaniu a jednocześnie nie zużywa zbyt wiele prądu. Warto pamiętać, że duży udział kosztu energii elektrycznej ma niebagatelne znaczenie w koszcie wytworzenia danego produktu meblarskiego, co przekłada się na spadek zainteresowania tymi produktami wśród potencjalnych kontrahentów. W przypadku niewielkich zakładów, które nie dysponują dużą ilością miejsca i własną sprężarkownią, przydatne będą sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju Compack.  To urządzenia z napędem bezpośrednim i silnikami jedno lub trójfazowymi o mocy 2,7 do 7,5 kW. Seria Compack zawiera sprężarki śrubowe, będące alternatywą dla urządzeń tłokowych. Wyróżniają się one bardzo wytrzymałą konstrukcją, relatywnie niskim poziomem generowanego hałasu, ekonomiczną konserwacją, efektywnością działania i niskim poborem mocy przy zachowaniu optymalnej wydajności. Sprężarki śrubowe Compack wytwarzają ciśnienie robocze do 13 bar. Umożliwia to wykorzystanie tych urządzeń na potrzeby niewielkich zakładów meblarskich i tych zajmujących się obróbką drewna.

Sprężarki do zakładów obróbki drewna o zmiennym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze 

Zakłady wytwarzające wyroby meblarskie, które wykazują zmienne zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza, wymagają, aby posiadany park maszynowy w postaci kompresorów przemysłowych idealnie pokrywał dzienne zapotrzebowanie na medium. W tym celu warto zwrócić uwagę na sprężarki śrubowe Storm marki AG Kompressoren.

Sprężarki śrubowe Storm to urządzenia o zmiennej wydajności z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim. Posiadają one silniki z magnesami trwałymi o mocy 7,5 do 37 kW. Sprężarki te to urządzenia o maksymalnej wydajności, które nie wymagają dużej powierzchni do instalacji. Sprzęt ten wyróżnia się bardzo łatwym dostępem do serwisu oraz konserwacji. Kompresory Storm, dzięki niskim prędkościom obrotowym, zachowują dłuższą żywotność. To urządzenia z solidnie wykonanym orurowaniem, które eliminuje powstawanie wszelkiego typu nieszczelności w instalacji wytwarzającej sprężone powietrze. Zmienna prędkość obrotowa umożliwia optymalne dostosowanie ilości wytwarzanego sprężonego powietrza do aktualnych potrzeb danego zakładu meblarskiego.

Źródło: Almig – sprężarki i kompresory powietrza

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]