Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zrobić torebkę z papieru?

Szukasz sposobu na zrobienie w domu papierowej torby? Zapoznaj się zatem z poniższym poradnikiem.

Torby ekologiczne są obecnie na topie. Sięgają po nie coraz częściej nie tylko zagorzali fani ekologicznego stylu życia, ale i również osoby, które chcą ograniczyć plastik w swoim domu. Co ciekawe, samodzielnie w zaledwie kilka minut można zrobić taką torebkę z papieru. Co jest potrzebne? Jak się do tego zabrać? Krótka instrukcja poniżej.

Wyjątkowa torba ekologiczna

Coraz więcej sklepów odzieżowych i spożywczych pakuje klientom towar w torby ekologiczne. Zamiast gromadzić je w domu, można stworzyć z nich swoją oryginalną torebkę, którą zabierze się nie tylko na zakupy, ale i również na spacer, na spotkanie ze znajomymi, jak i do pracy. Spośród kilku torebek ekologicznych, które posiada się we własnym domu, najlepiej wybrać kilka, jak najprostszych modeli wykonanych z szarego, bądź brązowego grubego papieru. Warto zaopatrzyć się także w mocny klej do papieru (najlepiej z marketu budowlanego), by mieć pewność, że taka stworzona przez nas torba będzie naprawdę solidna, trwała i bez problemu wytrzyma, gdy znajdą się w niej zakupy.

Jak stworzyć ciekawą torbę?

Należy wcześniej określić, jaki kształt powinna mieć taka torba (zazwyczaj klienci decydują się na torby prostokątne lub kwadratowe ) oraz, jaki ma mieć rozmiar. By była ona wygodna i poręczna nie należy przesadzać z wielkością. Następnie z kilku torebek papierowych należy powycinać dowolne kształty (np.: duże prostokąty, kwadraty), które połączy się ze sobą jeden przy drugim za pomocą mocnego kleju. Dół torby oraz jej wnętrze warto dodatkowo wzmocnić chociażby tekturą. Kolejno zadbać trzeba o chwyty torby. Papierowe uchwyty będą idealnie pasować, lecz można urozmaicić swoją torbę np.: o kolorową wstążkę lub mocny sznurek.

Oryginalny model

Taką torbę ekologiczną można łatwo spersonalizować. Świetnym pomysłem jest po prostu ozdobienie jej różnorodnymi rysunkami, naklejkami, wstążkami, frędzlami, guzikami itp. Na takiej torbie papierowej można stworzyć co tylko się zechce. Świetnie wyglądają torebki z zabawnymi napisami, jak i kolorowymi grafikami. Można również zostawić torbę w kolorze brązowym i ozdobić ją kiedy indziej.

Jak widać z powyższego, stworzenie własnej torby ekologicznej nie jest wcale takim trudnym zadaniem. Wystarczy poświęcić trochę czasu na to i samodzielnie wykonać model, który z dumą będzie się nosić na zakupy. Ponadto, taką torbę można użyć wielokrotnie, bez obaw, iż nie sprawdzi się przy większych zakupach. Tworząc model, na którym będą ulubione kolory i wzory bez problemu dopasuje się ją do wielu codziennych stylizacji.