Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kiedy najlepiej wybrać malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe, zwane również malowaniem na sucho, jest dziś powszechnie wykorzystywane w lakiernictwie. Zanim przejdziemy do tego, kiedy najlepiej wybrać malowanie proszkowe, zacznijmy od wyjaśnienia, na czym tak naprawdę polega ta technika.

Powierzchnia przeznaczona do malowania jest czyszczona, a następnie nakłada się na nią równomierną warstwę proszku o właściwościach elektrostatycznych. Tak przygotowany element trafia do pieca polimeryzacyjnego, gdzie w temperaturze od 140 do 200 stopni Celsjusza zachodzi proces utwardzania powłoki farby.

Co można wywnioskować z samego opisu procesu technologicznego, malowanie proszkowe najlepiej wybrać w przypadku elementów, które mają nietypowy, trudny do dokładnego pokrycia farbą kształt. Dzięki temu, że w tej technice wykorzystywany jest proszek, a nie tradycyjna farba nakładana pędzlem, mamy możliwość dotarcia do każdego, nawet trudno dostępnego miejsca.

A co za tym idzie, malowanie proszkowe doskonale zabezpiecza obiekty przed korozją, ponieważ woda nie może dostać się pod dokładnie nałożoną powłokę farby, która ma także właściwości zabezpieczające przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Zapewnia także trwałość, ponieważ farba tego typu nie blaknie, nie łuszczy się i nie odpada.

Malowanie techniką proszkową sprawdza się doskonale także w przypadku obiektów, które muszą wyróżniać się nienaganną estetyką. Powierzchnia farby jest gładka i gwarantuje brak spękań, zacieków, nierówności oraz pęcherzyków powietrza. Z kolei producenci oferują całą gamę kolorów oraz rodzajów wykończenia.

Kolejną zaleta, która sprawia, że warto sięgnąć po malowanie proszkowe, jest jego wielofunkcyjność. To technika nadająca się zarówno do metalu, stali i aluminium, a rzadziej stosowana jest przy materiałach drewnianych i drewnopodobnych.

Ważne, że malowanie proszkowe jest procesem ekologicznym, ponieważ nie emituje szkodliwych dla otoczenia substancji i nie wymaga używania rozpuszczalników. Cały proces odbywa się w zamkniętej i specjalnie przygotowanej hali. Nie zagraża pracownikom, ani innym osobom.

Treść artykułu powstała przy współpracy z lakiernią proszkową Max-Lack.