Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Industrialna jadalnia – jak ją zaaranżować?

Jadalnia może być najważniejszym pokojem w naszym domu. To tutaj codziennie spożywamy posiłki razem z rodziną i spędzamy czas z przyjaciółmi, gdy wpadną na kolację. Żeby była miejscem, w którym chce się przebywać jak najdłużej i które jest ozdobą naszego domu, warto zadbać o jego wystrój. Jak zaaranżować jadalnię w stylu industrialnym? Przeczytaj w artykule!

Industrialne wnętrze, czyli jakie?

Styl industrialny pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, z czasów, w których zmieniano wnętrza starych magazynów i fabryk na przestrzenie mieszkalne. Dzisiaj jest jednym z najmodniejszych nowoczesnych designów. Charakteryzują go duże okna, surowość wykończenia, przestronność pomieszczeń, minimalizm w kolorach – skupienie się na odcieniach szarości, czarnym oraz białym, z dekoracjami w energetycznych i wyrazistych barwach – żółtym, pomarańczowym, czerwonym czy niebieskim.

Główne elementy

Aranżując jadalnię w stylu industrialnym najlepiej skupić się na jej głównych elementach. Najważniejszy jest stół. Bez niego nie ma jadalni. W stylu loftowym, dla którego ważny jest minimalizm, mebel oprócz funkcjonalności jest także ozdobą. Wybierając go zwróć uwagę nie tylko na wielkość i jakość, ale także na jego design. Stół industrialny LOFT Decora spełnia wszystkie trzy wymagania. Dzięki mocnej konstrukcji i stylowemu projektowi  jest inwestycją na lata i główną dominantą wystroju. W jadalni będą też odznaczać się ściany. Ich wygląd dopasowany do stylu jest niezbędny, aby osiągnąć zamierzony efekt. Masz tu duży wybór: gładka albo niewyrównana ściana pomalowana na biało lub szaro, pokrycie betonem, wykończenie z cegły. Zaszalej!

Najważniejsze pytania przed aranżacją

Wiesz już, jakie mają być główne elementy twojej jadalni. Projektując ją, warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania, aby uświadomić sobie swoje potrzeby, oczekiwania i możliwości.

  • Sprawdź, jakie wymiary ma pomieszczenie, które chcesz przeznaczyć na jadalnię. Jest to przestrzeń wydzielona czy połączona z salonem?
  • Ile osób ma spędzać czas w jadalni na co dzień, w zwykłych okolicznościach, a ile przy okazji imprez i spotkań z przyjaciółmi. To ważne, ponieważ na rynku dostępne są stoły różnych wielkości, z możliwością rozsuwania blatu lub bez niej.
  • Jakie funkcje ma pełnić oprócz spożywania w niej posiłków. Będzie miejscem do wspólnego grania w gry planszowe i układania puzzli? A może raz na jakiś czas posłuży Ci jako awaryjne biuro? Twoje dzieci mimo tego, że mają biurka u siebie w pokoju, lubią odrabiać lekcje we wspólnej przestrzeni? Gdy odpowiesz sobie na te pytania będziesz wiedzieć, jakich jeszcze mebli potrzebujesz oprócz stołu i krzeseł.

Industrialna jadalnia – dodatki

Dodatki pełnią ważną rolę w wykończeniu i bardzo wpływają na efekt końcowy. Nie może być ich zbyt dużo, aby nie zagracić sztucznie przestrzeni i zachować minimalizm. Jest jednak kilka elementów, o które warto zadbać i które można wykorzystać:

  • pomyśl o oświetleniu. Jeśli to możliwe, najlepiej, żeby usytuowane było nad stołem. Znajdź klosze, które będą pasować do stylu przemysłowego;
  • pamiętaj, że firanki na oknach nie pasują do industrialnego wykończenia. Zastąp je żaluzjami lub zupełnie z nich zrezygnuj;
  • na ścianie możesz umieścić plakaty lub grafiki w metalowych ramkach. Dobrze będzie także wyglądać ozdobna krata – wykorzystaj ją do zawieszenia zdjęć lub umocowania doniczek;
  • pomyśl o roślinności. Najlepiej będą pasować duże rośliny zielone i sukulenty.