Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Na co zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy garażowej?

Garaż zapewnia miejsce do zaparkowania samochodu i skutecznie chroni go przed żywiołami, kradzieżą czy też wandalizmem. Różne typy bram garażowych można zautomatyzować za pomocą napędu elektrycznego. Ułatwia to otwieranie i zamykanie garażu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy garażowej?

Napędy do bram garażowych – zalety

Napędy do bram garażowych mają wiele zalet. Z jednej strony stanowią ułatwienie dla ich użytkowników, a także znacznie zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Dzięki napędom do bram garażowych nie trzeba wysiadać z auta, aby otworzyć bramę. Specjalny nadajnik wysyła sygnał i brama sama się otwiera bądź uchyla. Cenią sobie to przede wszystkim właściciele domów mieszkających na ruchliwych ulicach. Mówiąc o zaletach napędów do bram garażowych warto dodać, że wiele wiele z nich jest wyposażonych w dodatkowe mechanizmy blokujące, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo. Złodzieje, włamywacze nie mogą już tak szybko włamać się do garażu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy garażowej

Przy zakupie napędu do bramy garażowej decydujące znaczenie ma rozmiar i waga bramy. Duże i ciężkie bramy uchylne wymagają mocniejszego silnika, aby móc szybko i równomiernie otwierać i zamykać bramę. Szczególnie starsze modele bram powinny być wyposażone w napęd do bram uchylnych o mocy co najmniej 500 nanometrów. Lżejsze modele wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego radzą sobie również ze słabszym silnikiem. Montaż jest taki sam dla każdego wariantu bramy uchylnej. Wystarczy dopasować szyny i komponenty do rozmiaru bramy. Czy wysokość napędu ma znaczenie? Okazuje się, że ma, choć parametr ten jest często pomijany.

W jakich przypadkach zwrócić szczególną uwagę na wysokość napędu? Szczególnie w garażach, które są niskie, a auto jest dość wysokie. Wówczas, jeszcze przed zakupem, należy dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń. Istnieje opcja, by zamontować napęd samodzielnie, w sklepach dostępne są praktyczne kompletne zestawy napędów do bram garażowych. Można je także wyszukać i zamówić w Internecie. Są one zaopatrzone w instrukcje montażu i mogą być szybko zamontowane nawet bez znajomości fachowej, specjalistycznej wiedzy w tym zakresie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]