Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co możemy wrzucić do kontenera na gruz?

Za gruz uważa się gruz z placu budowy, gruz z rozbiórki budynków budowlanych lub z kopalni. Gruz składa się z wielu różnych materiałów, zaczynając od cegieł, betonu i kamieni, a kończąc na metalu czy też drewnie. W związku z tym czasami pojawia się wątpliwość, co można wrzucić do kontenerów na gruz.

Kontenery na gruz – jakie odpady można w nich umieścić?

Najczęściej używany kontener na gruz to kontener o pojemności 5m3. Tego typu pojemnik przeznaczony jest na wszelkiego rodzaju odpady inne niż niebezpieczne. Można więc wrzucić do niego:

  • ziemię,
  • płytki,
  • cegły,
  • drewno,
  • szkło,
  • metale,
  • tworzywa sztuczne,
  • tektura.

Po wywiezieniu gruzu z placu budowy czy też z prac rozbiórkowych, należy je oddzielić i sklasyfikować w celu ponownego wykorzystania. Dzięki recyklingowi możliwe będzie ponowne wykorzystanie gruzu, np. do budowy dróg.

Warto w tym momencie poruszyć kwestię mieszania odpadów. Mieszanie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne jest surowo zabronione. Regulują to przepisy prawne dotyczące segregacji odpadów, ponieważ stwarza to zagrożenie dla zdrowia ludzi (w szczególności dla pracowników placów budowy) i dla środowiska.

Gdzie wyrzucić gruz?

Odpady powstają w każdym projekcie budowlanym, czy to podczas rozbiórki czy remontu. Odpadów tych nie można usunąć, jak zwykłe śmieci. W tym celu najlepiej jest wynająć firmę, która zajmie się nie tylko transportem kontenera pod właściwy adres, ale także później,przy wywozie odpadów,zajmie się ich utylizacją. Takie podejście przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim można na spokojnie zająć się pracami rozbiórkowymi. Całą resztą zajmą się profesjonaliści. Trzeba jedynie zwrócić uwagę jaki typ gruzu może znaleźć się w kontenerze.

Odpady budowlane są zwykle generowane w dużych ilościach, a niektóre z nich są naprawdę ogromne, co sprawia, że wyrzucanie ich do tradycyjnych pojemników jest niewykonalne, niewygodne, a nawet niebezpieczne. Jeśli planujemy większy remont lub rozbiórkę obiektu budowlanego, warto zdecydować się na wynajęcie specjalnego kontenera na gruz.