Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak pozbyć się pluskiew i karaluchów z mieszkania?

Obecność insektów w mieszkaniu jest niezwykle nieprzyjemnym zjawiskiem. Pluskwy i karaluchy odstraszają swoim wyglądem, a dodatkowo zagrażają domownikom pod względem zdrowotnym. Ich obecność nie zawsze oznacza, że zaniedbaliśmy kwestie czystości. Insekty mogą zostać przyniesione do mieszkania z zewnątrz, np. na ubraniu lub torebce. Zdarza się również, że przechodzą przez kanały wentylacyjne lub rury. Jeśli w bloku, w którym mieszkamy znajduje się zsyp na śmieci, jesteśmy szczególnie narażeni na ich obecność. Gdy tylko zauważymy, że zadomowiły się w mieszkaniu, konieczne jest wezwanie specjalistów, którzy oferują usuwanie pluskiew.

Podstawowe informacje na temat likwidacji insektów

Warto zaznaczyć, że w sytuacji gdy pluskwy lub karaluchy pojawią się w jednym mieszkaniu, w bardzo krótkim czasie przeniosą się do kolejnych pomieszczeń. Co za tym idzie, ich kolonia zasiedli cały blok, a usuwanie pluskiew domowymi sposobami nie przyniesie żadnych efektów. Jak należy postąpić w sytuacji, gdy zauważymy je u siebie?

  • Zalecany jest jak najszybszy kontakt z zarządcą budynku, gdyż likwidacja na własną rękę nie przyniesie zamierzonych efektów. Pluskwy lub karaluchy znajdujące się w wielu mieszkaniach w tym samym bloku szybko powrócą, pomimo przeprowadzonej dezynsekcji w jednym pomieszczeniu.
  • Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm oferujących usuwanie pluskiew. Proces likwidacji musi zostać przeprowadzony najszybciej jak to możliwe w całym budynku.

Metody usuwania pluskiew i karaluchów

Dezynsekcja opiera się na wykorzystaniu różnego rodzaju środków, zarówno mechanicznych, fizycznych, biologicznych oraz chemicznych. O jakich sposobach warto wspomnieć?

  • W kontekście pluskiew, ich usuwanie może odbyć się m.in. przy wykorzystaniu wysokiej temperatury. Gorąca para skutecznie likwiduje zarówno insekty, larwy oraz jaja. Co więcej, sprawdza się w tych miejscach gdzie nie można użyć środka owadobójczego.
  • Sporą popularnością cieszy się metoda żelowa. Specjalny preparat jest aplikowany w miejscach, gdzie gromadzą się insekty. Następnie jest on przez nie zjadany, w wyniku czego umierają. Martwe ciała są zjadane przez kolejne i w taki sposób dochodzi do zatrucia całej kolonii.
  • Profesjonalne firmy stosują także opryski. Ta metoda sprawdza się w sytuacji, gdy populacja karaluchów lub pluskiew jest naprawdę spora. Stanowi dobrą opcję również w sytuacji, gdy mieszkanie stoi puste od dłuższego czasu.

Zabiegi ukierunkowane na usuwanie pluskiew i karaluchów to niestety dosyć długi proces, który należy powtórzyć minimum dwa razy. Niemniej jednak, warto zaznaczyć, że całkowita likwidacja insektów jest jak najbardziej możliwa.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Cleanpest z Warszawy.