Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ochroń się przed komarami w domu – wszystko, co musisz wiedzieć o moskitierach

Lato byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby nie uciążliwe brzęczenie komarów. na szczęście w domu można się przed nimi ochronić, stosując moskitiery. Czy zawsze? Nie, tylko jeśli się moskitierę odpowiednio dobierze.

Moskitiera na każde okno (i drzwi)

Najprostsze moskitiery ramkowe sprawdzają się na standardowej ramie okiennej. Są trwałe, estetyczne i funkcjonalne, jednak w niektórych przypadkach taka konstrukcja nie jest optymalna. Jak poradzić sobie z komarami wlatującymi przez innego typu okna?

Moskitiera na okna dachowe

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest moskitiera rolowana ze sprężynowym mechanizmem zwijającym. Jest bardzo trwała i niezawodna, a przy tym zapewnia zdecydowanie większą elastyczność niż klasyczne rozwiązanie. Moskitiera tego typu uzupełnia między innymi Systemy Surma.

Moskitiery drzwiowe

Na pierwszy rzut oka nie różnią się tak bardzo od standardowych, ale są umieszczone na grubszej i sztywniejszej ramce, dzięki czemu nawet przy dużej powierzchni się nie odkształcają i mogą być używane przez wiele lat.

Moskitiery przesuwne i plisowane

Mechanizmy przesuwne i plisy pozwalają na płynne „otwieranie” i zamykanie, dzięki czemu można lepiej zadbać o estetykę otworów okiennych, a jednocześnie zapewnić pełną funkcjonalność.

Jak dobrze musi przylegać moskitiera?

Kwestia wielkości oczek siatki moskitiery jest dość oczywista: muszą one być mniejsze niż owady, przed którymi ma chronić. Warto tu jednak wspomnieć choćby o moskitierach antysmogowych i antyalergicznych, które mają znacznie ciaśniejszy splot i pozwalają na zatrzymywanie nie tylko uciążliwych owadów, ale także różnej wielkości zanieczyszczeń stałych.

Co zaś się tyczy przylegania moskitier na krawędziach, to wcale nie tak, że koniecznie muszą one być mocowane na niezbyt estetyczne rzepy. Wbrew pozorom komary wcale nie będą – nie mogą przelecieć przez otwarte okno – na siłę szukały wejścia. Większość konstrukcji ramkowych co prawda przylega dość ściśle i ogranicza ryzyko dostania się owadów do domu, natomiast nie jest to wcale tak ważne, jak się zwykło uważać.

Dlaczego w ogóle moskitiery?

To chyba najważniejsze pytanie: dlaczego chronić się przed komarami moskitierą, a nie lampką biobójczą czy jakimiś aerozolami?

  • Wdychanie repelentów nie jest obojętne dla zdrowia.
  • Lampki wymagają regularnej kontroli zasilania.
  • Odstraszacze rzadko osiągają taką skuteczność, jaką obiecują ich producenci.
  • Środki chemiczne stosowane do ochrony przed komarami mogą powodować alergię.
  • Promieniowanie lub chemia mogą działać tylko na niektóre grupy owadów.

Siłą moskitiery jest jej prostota: mechaniczna ochrona działa na wszystkie owady określonej wielkości. Żadnego zasilania, żadnych szkodliwych substancji lotnych, najwyżej kilka sekund więcej potrzebnych na zamknięcie ramki lub zsunięcie moskitiery – to wszystko.

Czy na każde okno można założyć moskitierę?

Różne typy moskitier są mocowane w odmienny sposób, więc przed zakupem warto się upewnić, czy na danej ramie okiennej można założyć konkretny model moskitiery. Co do zasady jednak do każdego okna uda się dobrać taką moskitierę, która zapewni maksymalną ochronę. Warto tu poświęcić chwilę na dobranie odpowiedniego wariantu, bo jeśli nie da się całkowicie przesłonić okna, to i poziom ochrony przed komarami na tym ucierpi.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]