Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Mikrodermabrazja – czym jest i jakie są jej rodzaje?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, polegającym na ścieraniu kolejnych warstw naskórka. Proces, o którym mowa następuje poprzez użycie kontrolowanego strumienia mikrokryształków. Podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. Co musisz wiedzieć o mikrodermabrazji, zanim się na nią zdecydujesz?

Mikrodermabrazja jest techniką znana już od połowy lat 80. Początkowo jednak zarezerwowana była tylko dla dermatologów, którzy leczyli specyficzne problemy skórne. Warto zwrócić uwagę, że zabieg, pomimo że jest przeznaczony dla osób borykających się z problemami skóry, nie może być wykonywany u osób z chorobami skóry.

Rodzaje mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji dzieli się na trzy rodzaje. Należą do nich mikrodermabrazja diamentowa, korundowa oraz mikrodermabrazja tlenowa. Na czym polega każdy z tych zabiegów?

1. Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest przeprowadzony z użyciem specjalnej głowicy wyposażonej w mikrodiamenty. Stosować ją można u osób z wrażliwą i delikatną skórą. Celem takiego zabiegu jest spłycenie zmarszczek, zredukowanie blizn i przebarwień, które powstały w warstwie naskórka, a także oczyszczenie skóry i zredukowanie łojotoku.

2. Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa również jest bezinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym. W jej przebiegu wykorzystuje się mikrokryształki koryndu, które są wypychane pod ciśnieniem. W tym samym czasie złuszczony, martwy naskórek zasysany jest do drugiego pojemnika. Głębokość złuszczenia warstw jest oceniania bardzo indywidualnie. Ten rodzaj mikrodermabrazji stosowany jest do polepszenia kondycji skóry, zniwelowania trądziku i usunięcia blizn potrądzikowych, a także usuwania przebarwień i blizn innego pochodzenia. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, także tutaj występują przeciwskazania. Są nimi choroby skóry, uczulenie na tlenek glinu oraz okres ciąży i karmienia.

3. Mikrodermabrazja tlenowa

Metoda złuszczania naskórka, która łączy w sobie użycie tlenu i soli fizjologicznej nosi miano mikrodermabrazji tlenowej, czyli oxybrazji. Doskonale sprawdza sie także w usuwaniu zanieczyszczeń skóry oraz odblokowywaniu zalegających porów. Skóra po zabiegu wygląda młodo, jest doskonale nawilżona i oczyszczona. Zabieg oxybrazji może być samodzielnym zabiegiem, ale także doskonałą formą poprzedzającą i przygotowująca skórę do dalszych działań pielęgnacyjnych.

Zabieg mikrodermabrazji jest dość powszechnie stosowanym zabiegiem pielęgnacyjnym. Mikrodermabrazja diamentowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Decydując się na taki zabieg, możesz skorzystać z usług Ruczaj Clinic. Pracujący tam specjaliści, dzięki wieloletniemu doświadczeniu przeprowadzają zabiegi, których efekty są widoczne już po pierwszym spotkaniu i utrzymują się przez długi czas.