Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

5 sposobów na zorganizowanie dobrego szkolenia

Efektywna organizacja szkolenia wymaga odpowiedniego przygotowania i uwzględnienia szeregu czynników. Dzisiaj skupimy się na najważniejszych kwestiach, przedstawiając 5 kluczowych aspektów, jakich nie może zabraknąć w strategii organizatora. Co zrobić, aby szkolenie zakończyło się sukcesem merytorycznym i wizerunkowym? Jakie etapy musimy wziąć pod uwagę, przygotowując ofertę szkoleniową?

1. Wybór sali konferencyjnej/szkoleniowej

Nie ulega wątpliwości, że najlepszych miejsc do organizacji szkoleń firmowych należy poszukiwać w dedykowanych ośrodkach, wyposażonych w świetnie przygotowaną salę konferencyjną. Spośród najlepszych lokalizacji dla firm wyszukujących sale szkoleniowe Poznań stwarza doskonałe możliwości. Organizacja szkolenia w dużym mieście rozwiązuje problemy związane z komunikacją, a profesjonalna oferta sal szkoleniowych umożliwia dopasowanie rozmiaru pomieszczenia do liczby uczestników i specyfiki szkolenia. Sale konferencyjne wyróżniają się ponadto świetną akustyką, której nie zakłóca obecność nawet kilkudziesięciu uczestników.

2. Selekcja właściwego szkoleniowca

Osoba prowadząca szkolenie ma nie tylko przekazać wiedzę i umiejętności, lecz musi to zrobić w sposób, który zainteresuje uczestników i utrzyma ich koncentrację w dłuższym terminie. Zanim podejmiemy decyzję o nawiązaniu współpracy z konkretną osobą lub firmą prowadzącą szkolenia, warto prześledzić ich działalność w mediach społecznościowych i wysłuchać opublikowanych, przykładowych nagrań. Osoba prelegenta ma ogromny wpływ na sukces całego przedsięwzięcia, dlatego zalecamy tutaj dość rygorystyczną selekcję.

3. Opracowanie szczegółowego harmonogramu

Skuteczny harmonogram szkolenia powinien obejmować kilka bloków czasowych, poświęconych wykładom, pracy zespołowej nad prezentowanym materiałem, czy panelowi dyskusyjnemu. Zachowanie równowagi to klucz do zadowolenia uczestników. Musimy również przewidzieć czas na popularne przerwy na kawę i dłuższą przerwę obiadową. Warto uwzględnić zapas czasu na wypadek ewentualnych opóźnień, które zrujnowały już niejeden plan szkoleniowy.

4. Zapewnienie zaplecza gastronomicznego

Chociaż szkolenia służbowe w pierwszej kolejności kojarzą się z przekazywaniem konkretnej wiedzy, nie wolno zapominać o stworzeniu atrakcyjnego środowiska, wspierającego proces przyswajania informacji. Na etapie wyboru miejsca do organizacji szkolenia warto skupić uwagę na tych placówkach, które oferują doskonałej jakości kuchnię w obiektowej restauracji. Zapewnienie smacznych posiłków blisko sali szkoleniowej to świetny pomysł na integrację i kreowanie pozytywnego wizerunku. Dodatkową korzyścią będzie także oszczędność czasu i ograniczenie ryzyka przesunięć w harmonogramie, spowodowanych rozpierzchnięciem się uczestników po mieście.

5. Połączenie szkolenia z możliwością integracji i wymiany doświadczeń

Jeśli zadbamy o wypoczynek dla ciała i umysłu, przyswajanie nowej wiedzy nastąpi w znacznie szybszym tempie, a uczestnicy zakończą szkolenie pełni pozytywnych wrażeń. Dla firm wynajmujących profesjonalne sale szkoleniowe Poznań chowa w zanadrzu propozycję Hotelu Altus zlokalizowanego w pobliżu poznańskiej starówki. Oferta hotelu na potrzeby szkoleniowe obejmuje liczne propozycje spędzania wolnego czasu, a poznańskie Stare Miasto daje niezrównane możliwości rozmów i integracji po zakończeniu dnia szkoleniowego. Więcej o ofercie przeczytasz na stronie www.hotelaltus.pl.