Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Zakopane latem — dlaczego warto się wybrać?

Zakopane jest jedną z tych polskich miejscowości, które oblężenie przeżywają niemal przez cały rok. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno miejscowość, jak i jej otoczenie, bardziej niż z latem, kojarzą się z zimą. Zwykło się zresztą określać Zakopane „zimową stolicą Polski”. Na pytanie: co robić w Zakopanem zimą, każdy bez trudu znalazłby przynajmniej kilka odpowiedzi. Zastanówmy się zatem, co zimowa stolica Polski oferuje nam porą letnią.

Wyciąg krzesełkowy

Zacznijmy od tego, że cała okolica Zakopanego jest na tyle atrakcyjna, że koniecznie trzeba ją zwiedzić, choćby częściowo. Przyjeżdżając w Tatry i decydując się na hotel z basenem Zakopane będzie oczywiście naszą bazą wypadową. Rzut beretem stąd mamy Kościelisko — podhalańską wieś oferującą wyciąg krzesełkowy na Butorowy Wierch. Atrakcją jest już sam wjazd kolejką, ale przy pięknej pogodzie (o którą latem tu łatwo) będzie nam towarzyszył fenomenalny widok na prawe całe Tatry. Okazję do podziwiania wyjątkowej panoramy będziemy mieć zwłaszcza podczas zjazdu. Wyciąg działa przez cały rok, jednak o dobre warunki widokowe łatwiej jest właśnie latem.

Wyjątkowa zjeżdżalnia

Zimą tego nie doświadczymy! Na Gubałówce działa zjeżdżalnia grawitacyjna, która będzie dużą atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zasiądziemy w specjalnym wózku, który zwiezie nas torem pełnym serpentyn ciągnącym się po południowej stronie stoku. W trakcie liczącej 700 metrów przejażdżki będziemy mogli chłonąć niepowtarzalne tatrzańskie widoki. Dzieci do 4. roku życia mogą liczyć na przejazd bezpłatny. Zjeżdżania działa od maja do końca listopada.

Pontonowy spływ Dunajcem

To świetna propozycja dla wszystkich ceniących aktywny wypoczynek. Szum wody, doskonałe krajobrazy i towarzystwo jednej z najpiękniejszych polskich rzek — tak najkrócej podsumować można spływ Dunajcem. Pontonowa przygoda to wspaniała atrakcja dla osób w  każdym wieku. Rodzice zabierając dzieci na spływ, nie tylko sprawią swym pociechom frajdę, ale też zapewnią pożyteczną aktywność. Udział w spływie wspomaga bowiem prawidłowy rozwój psychofizyczny najmłodszych. Taka rozrywka ułatwia oswojenie się z wodą, będąc przy tym bezpieczną. To dlatego, że nurt Dunajca jest słaby, rzeka jest spokojna, przez co świetnie sprawdza się podczas relaksujących spływów rodzinnych. Pontonem może płynąć maksymalnie 15 osób, co wymaga współdziałania i uczy pracy w zespole. Spływ Dunajcem trwa od 2 do 3 godzin (zależy to od warunków pogodowych). Każdy z uczestników nim wejdzie na pokład pontonu, otrzyma kamizelkę i kask. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie przeszkolony sternik.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

W ciągu roku próżno szukać ważniejszego wydarzenia w całym Zakopanem. Festiwal odbywa się w sierpniu, nieprzerwanie od 1968 roku. Biorą w nim udział zespoły regionalne z całego świata, dzięki czemu impreza jest niezwykle barwna i wesoła. Równolegle odbywają się przeróżne imprezy towarzyszące. Wspomnijmy na przykład o korowodzie wszystkich zespołów, który przemierza ulice Zakopanego, paradzie dorożek czy kiermasz sztuki ludowej i rzemiosła artystycznego.