Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Materace i maty do ćwiczeń – co warto wiedzieć przed zakupem?

Materace i maty do ćwiczeń mają zapewnić bezpieczny, komfortowy i efektywny trening lub też ćwiczenia rehabilitacyjne czy korekcyjne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mat i materacy do ćwiczeń, które charakteryzują się bardzo zróżnicowaną funkcjonalnością. Dlatego też przed wyborem warto poznać zastosowanie poszczególnych rozwiązań, aby móc wybrać matę lub materac o cechach jak najlepiej dostosowanych do Twoich potrzeb.

Maty do ćwiczeń – rodzaje i zastosowanie

Zacznijmy o mat, ponieważ ich zastosowanie jest bardzo szerokie, a maty mogą z powodzeniem służyć zarówno w profesjonalnym klubie fitness, jak również okazać się pomocne przy ćwiczeniach domowych. Maty do ćwiczeń mogą charakteryzować się różnymi cechami, dzięki czemu lepiej będą sprawdzać się w konkretnym zestawie czy rodzaju ćwiczeń.

  • Maty fitness – czyli maty przeznaczone do wykonywania intensywnych ćwiczeń siłowych, elementów kalisteniki lub crossfit. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie wygody ćwiczeń, dlatego należą do najgrubszych mat, których grubość wynosi nawet do 15 mm. Ważne jest dobry poziom amortyzacji, natomiast bezpieczeństwo w dużym stopniu podnosi antypoślizgowość. Maty do fitness wykonane z mieszanek pinaki i kauczuku gwarantują brak trwałych odkształceń, dzięki czemu zachowują długą żywotność.
  • Maty do jogi – są cieńsze niż maty do fitnessu, bowiem ich grubość zwykle nie przekracza 10 mm. Stosowanie tych mat ma na celu przede wszystkim odizolowanie od podłoża i zapewnienie komfortu. Dobre maty do jogi także charakteryzują się antypoślizgowością. Zwykle są wytrzymałe, choćby z tego względu, że miłośnicy jogi chętnie wybierają sesje w plenerze.
  • Maty do akupresury – zawierają kolce, które pomagają rozluźnić mięśnie i rozładować napięcie. Okazują się bardzo pomocne w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, a także przydatne dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia ze względu na charakter swojej pracy.

Materace sportowe – co wziąć pod uwagę przy wyborze

Materace do ćwiczeń to sprzęt, który wszyscy pamiętamy ze szkoły, gdzie wykorzystywane były do zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podczas wielu rodzajów ćwiczeń ogólnorozwojowych. Szkolne materace sportowe zwykle były miękkie i takie też polecane są do ćwiczeń gimnastycznych z dziećmi, a także do ćwiczeń rehabilitacyjnych czy korekcyjnych. Ich grubość wynosi zwykle 10 cm.

W sklepach sportowych dostępne są również twarde materace sportowe o grubości 5 cm. Znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w treningu sportów walki, a także w zaawansowanych ćwiczeniach gimnastycznych, gdzie zapewniają znacznie lepszą stabilność niż grubsze i bardziej miękkie materace.

Jakie wymiary materaca?

Najczęściej stopytkane są materace sportowe o wymiarach 200×120 cm, choć oczywiście można znaleźć także materace sportowe o innych wymiarach, np. 180×60 cm. Dostępne są również materace składane, które po złożone przyjmują kształt walizki i są znacznie łatwiejsze w przechowywaniu i transporcie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]