Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kwatery pracownicze – kto z nich korzysta?

Inwestowanie w nieruchomości od lat wydaje się najbardziej rozsądną możliwością lokaty gotówki. Pieniądze tracą na wartości, ale nieruchomości wręcz przeciwnie – zyskują. Jedni inwestują w kawalerki, inni w mieszkania dla studentów, jeszcze inni w drogie luksusowe apartamenty. Ciekawą możliwością jest inwestowanie w kwatery pracownicze.

Dla kogo są przeznaczone kwatery pracownicze?

Aby inwestycja w kwatery pracownicze zwróciła się z nawiązką, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Inwestując w nieruchomość, trzeba wyłożyć stosunkowo dużą ilość pieniędzy. Często trzeba wspomóc się kredytem na przykład na wykończenie tej nieruchomości. Dlatego warto mieć pewność albo przynajmniej uzasadnione przypuszczenia, że inwestycja będzie udana. Kto korzysta z kwater pracowniczych? Są to pracownicy, którzy przyjeżdżają do danego miejsca, do pracy. Często jest to praca na przykład na budowie, która się kończy i pracownicy wyjeżdżają. Taka jest specyfika zamieszkiwania na kwaterach pracowniczych. Pracownicy mieszkają tam przez określony czas, po czym wyjeżdżają do innego miejsca. Nie oznacza to jednak, że nie dbają o swoje miejsce zamieszkania. Wręcz przeciwnie. Często próbują stworzyć tam namiastkę domu. Osoby korzystający z kwater pracowniczych mogą być świetnymi lokatorami, dlatego jak najbardziej można polecić taką inwestycję w nieruchomość. Polacy bardzo obawiają się klasycznego wynajmowania mieszkań i słusznie. Polskie prawo stoi po stronie wynajmującego, nierzadko swoje trzy grosze dorzuca opinia publiczna, która oburza się, jak można chcieć wyrzucić samotną matkę z dziećmi na bruk. Tymczasem właściciel, który musi zapłacić ratę kredytu i media, a także sam pozostaje bez zarobku, bywa określany mianem bezdusznego wyzyskiwacza. Nic dziwnego, że nie jest to dobra atmosfera dla wynajmu mieszkania osobom z tak zwanych grupy ryzyka, czyli rodzinom lub samotnym rodzicom z dziećmi czy osobom po prostu biednym.

Inwestycja w kwatery

Inwestując w kwatery pracownicze, podpisuje się umowę z firmą, która kwateruje pracowników, co znacznie upraszcza formalności oraz daje właścicielowi nieruchomości wiele praw. Przygotowując nieruchomość pod kwatery pracownicze, warto przede wszystkim zastanowić się, czy jej lokalizacja jest odpowiednia. Oczywiście pracownicy mogą dojeżdżać do miejsca pracy i z reguły nie jest to żaden problem. Istnieje przecież komunikacja miejska, ale także pracodawca może zapewnić dowóz specjalnym autokarem lub busem. Warto zorientować się kto przyjeżdża, czy będą to pary, czy może kobiety i mężczyźni pragnący jak najwięcej prywatności. W przypadku par można specjalnie zaaranżować pokój zadbać o wspólne podwójne łózko. Lokatorzy z pewnością docenią taki gest. Zadowoleni goście z pewnością będą lepiej i wydajniej pracować co przełoży się na dobrą współpracę z firmą. Warto wzajemnie ułatwiać sobie życie, zamiast tworzyć problemy. Projektując wnętrze i rozmaite udogodnienia trzeba wziąć pod uwagę liczbę osób, która ma zamieszkiwać daną powierzchnię. Warto zadbać o wystarczającą liczbę łazienek i umywalek, a także możliwość wzięcia szybkiego prysznica czy kąpieli. To bardzo przekłada się na jakość życia i stopień zadowolenia z kwatery. Bardzo ważna jest także kuchnia i część zwana jadalnią. To tam będzie toczyć się duża część życia towarzyskiego. Kuchnia powinna być odpowiednio duża, aby każdy mógł przygotować sobie posiłek. Podobnie jest z miejscem w lodówce. Warto zadbać, by tego miejsca było tyle, aby każdy swobodnie przechowywał jedzenie.

Po więcej informacji zapraszamy: Kwatery pracownicze Szamotuły.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]