Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak rozjaśnić włosy w domu

Jak rozjaśnić włosy w domu? Złote refleksy we włosach to marzenie wielu kobiet. Blond odmładza i dodaje uroku, jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na farbowanie, ze względu na stan włosów. Zniszczone, połamane kosmyki to sygnał, że lepiej darować sobie farby, nawet te profesjonalne. Włosy można jednak rozjaśnić domowymi sposobami tanio i bezpiecznie, bez szkody dla fryzury. Produkty, za pomocą których zyskamy efekt jaśniejszych włosów, są tanie i dostępne dla wszystkich, większość z nich znajduje się w każdym domu. 

Rozjaśnianie włosów w domu krok po kroku

Najlepsze rezultaty daje rozjaśnianie włosów profesjonalnymi produktami. Rozjaśniacz może jednak uczynić wiele szkody kosmykom, dlatego osoby, którym zależy na delikatnym rozjaśnieniu, mogą sięgnąć po domowe sposoby. Domowe rozjaśnianie włosów nie da spektakularnych efektów, jednak pomoże uzyskać włosy jaśniejsze o 1 – 2 tony. Jak rozjaśnić włosy w domu bez szkody dla fryzury?

  • domowe rozjaśnianie włosów sokiem z cytryny – znany i popularny sposób, a przy tym bardzo tani. Ilość zużytych cytryn zależy od długości włosów. Na suche włosy należy nałożyć sok wyciśnięty z jednej lub kilku cytryn tak, by dokładnie pokryć wszystkie pasma. Po kilku godzinach włosy myjemy, nakładamy również ulubioną odżywkę. Zabieg rozjaśniania włosów w domu przy pomocy soku z cytryny należy powtórzyć po kilku dniach i powtarzać do momentu uzyskania zadowalającego efektu.
  • miód – jaśniejsze i zdrowsze włosy – rozjaśnianie włosów miodem to jeden z najlepszych sposobów. Miód nie tylko delikatnie rozjaśni włosy, ale też nawilży i odżywi. Zabieg rozjaśniania przy pomocy miodu wygląda podobnie jak przy soku z cytryny. Miód nakładamy na lekko wilgotne włosy lub mieszamy go z odżywką. Mieszanką pokrywamy wszystkie kosmyki, na głowę zakładamy czepek lub ręcznik, by pod wpływem ciepła miód wniknął jeszcze głębiej w strukturę włosa. Po upływie godziny spłukujemy włosy.
  • rumianek – sposób ten jest dedykowany głównie naturalnym blondynkom, które chcą leciutko rozjaśnić włosy lub wydobyć z nich złote refleksy. Równocześnie jest to jeden z najtańszych sposobów. Kilka saszetek rumianku lub kilka łyżek suszu zalewamy wrzątkiem i parzymy pod przykryciem. Kiedy napar wystygnie, płuczemy nim włosy po umyciu. Włosy płukane rumiankiem warto zawinąć w ręcznik i podgrzewać dodatkowo suszarką. Po upływie pół godziny kosmyki należy spłukać i nałożyć ulubioną maskę.

Rozjaśnianie włosów w domu może być częścią ich pielęgnacji. Większość sposobów na uzyskanie o ton lub dwa jaśniejszych kosmyków dodatkowo odżywia, nawilża i nabłyszcza fryzurę. Warto pamiętać, że przy rozjaśnianiu włosów w domu bardzo ważna jest systematyczność i cierpliwość, czasami efekty przychodzą dopiero po kilku zabiegach.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]